Tentokrát se hrálo již pod novým názvem Strakon Cup (dříve Noimak Cup). Hrálo se na čtyřech travnatých hřištích o rozměrech pro přípravky. Turnaje se zúčastnilo třiadvacet družstev, dvanáct ve starších přípravkách a jedenáct v mladších. „Dá se říci, že zde byla družstva z celých Čech a za to jsme pochopitelně rádi, že má náš turnaj takový ohlas. Turnaj je již v březnu naplněn a kdybychom mohli, tak přibereme více týmů. Proto nás mrzí, že den před začátkem se družstvo odhlásí a celé nám to zkazí. Navíc důvodem nebyla nemoc,“ uvedl k turnaji jeho organizátor Martin Chylík.

K vidění bylo mnoho krásných utkání, a to nejen o první místo, ale i to jedenácté. „I na tomto turnaji bylo k vidění mnoho šikovných fotbalistů a nemohu opomenout i fotbalistek, prostě je vidět, že nám talenti rostou. Děti dostaly mnoho krásných a hodnotných cen, které je velice potěšily. Byly vyhlášeny i individuální ceny střelec, brankář a hráč v obou kategoriích a vyhlášeny byly i nejlepší dívky. Nezapomnělo se ani na trenéry,“ doplnil Martin Chylík.

Podobný turnaj by se nemohl připravit bez pomoci mnoha dobrovolníků a organizací. „Velké poděkování patří jak městu Strakonice, STARZu Strakonice, OFS Strakonice, ale hlavně rozhodčím, organizačním pracovníkům, na gymnáziu paním kuchařkám, které uvařily pro děti velice chutné jídlo, F. Marešovi, který se nám staral o zvuk a doprovodný program. Nemůžeme opomenout sponzory, protože ti nám velice pomohli, těm opravdu patří velké díky, bez nich by turnaj nešel dělat v takovém měřítku,“ nešetřil chválou Martin Chylík a doplnil: „Turnaj skončil a dá se říci, že už se připravuje nový, protože se ihned přihlásilo na příští rok dvanáct týmů. Organizátory velice potěší, jaký je zájem o tento turnaj.“

Výsledky turnajů – Starší přípravky – Skupina A: 1. Junior Strakonice 1, 2. FC Křimice, 3. JFA, 4. FC Volenice, 5. TJ Blatná, 6. Lomnice nad Lužnicí. Skupina B: 1. Meteor Praha, 2. Sušice, 3. Junior Strakonice 2, 4. Protivín, 5. Start Luby, 6. Otava Katovice. Semifinále: Junior Strakonice 1 – Sušice 1:1 (PK 1:2), Meteor Praha – Křimice 5:0. O 3. místo: Křimice – Junior I 1:2 na PK. Finále: Meteor – Sušice 2:1. Nejlepší střelec: Jakub Hanzal (Meteor). Nejlepší hráč: Petr Baloušek (Junior). Nejlepší brankář: Nikolas Veniger (Meteor). Nejlepší hráčka: Nela Zíková (Junior).

Konečné pořadí: 1. Meteor Praha, 2. Sušice, 3. Junior I, 4. Křimice, 5. Junior II, 6. JFA, 7. Volenice, 8. Protivín, 9. Luby, 10. Blatná, 11. Katovice, 12. Lomnice.

Mladší přípravky – Skupina A: 1. SKP ČB, 2. Beroun, 3. Junior Strakonice I, 4. Sušice, 5. Český Krumlov. Skupina B: Lomnice nad Lužnicí, 2. JFA, 3. Petřín Plzeň, 4. Horažďovice, 5. Katovice, 6. Junior Strakonice II. Semifinále: SKP – JFA 1:3, Lomnice – Beroun 1:0. O 3. místo: SKP – Beroun 2:3. Finále: JFA – Lomnice 3:1. Nejlepší střelec: Tobiáš Lavička. Nejlepší hráč: Tomáš Pintér (oba JFA). Nejlepší brankář: Jakub Šachl (Lomnice). Nejlepší hráčka: Martina Chmelová (Lomnice).

Konečné pořadí: 1. JFA, 2. Lomnice nad Lužnicí, 3. Beroun, 4. SKP České Budějovice, 5. Junior Strakonice I, 6. Petřín Plzeň, 7. Horažďovice, 8. Sušice, 9. Katovice, 10. Český Krumlov, 11. Junior Strakonice II.