Špatné výsledky přinesly změny na lavičce fotbalistů Štěkně. Tým čekal pět kol na první bodový zisk a dočkal se až v pátek 26. září v dohrávce 4. kola I. B třídy, ve které porazil Bělčice 2:1.

To už ho vedl nový kouč Tomáš Čakrt. Ten nahradil dosavadní trenéry Romana Vlka a Františka Žáka.

„Mužstvo potřebovalo restart v nasazení a přístupu k fotbalu," uvedl k situaci předseda oddílu Marek Miško. „Nebyl problém v trenérech, ale hráči oba znali a jejich přínos pro tým už nebyl takový. Chtělo to oživení. Proto jsme hledali někoho zvenčí a oslovili jsme Tomáše Čakrta," doplnil Marek Miško, který sám se stal asistentem nového kouče.

Také Tomáš Čakrt je přesvědčen, že neúspěchy Štěkně rozhodně nebyly vinou trenérů. „Kluci musí pochopit, že si všechno musí vybojovat sami na hřišti, nechat tam všechno. S Bělčicemi odevzdali 110 procent, den nato s Lažištěm B se podepsal úbytek sil, proto jsme prohráli," uvedl kouč.

Hlavní cíl je záchrana a tu vidí Čakrt i jako úspěch. „Ale kvalitou týmu máme na to, abychom hráli kolem osmého až desátého místa," poznamenal.

Co říká na svůj konec u týmu Roman Vlk? „Podobné věci jsou záležitostí vedení klubu a já to respektuji. Víc se vyjadřovat nebudu."

Tomáš Čakrt je domluvený na působení ve Štěkni do konce podzimní části. Poté se obě strany dohodnou co dál. Štěkeň je po sedmi odehraných kolech v tabulce I. B třídy poslední se třemi body.