1) Jaké cíle máte
 v jarní části, s čím budete spokojeni?

2) K jakým změnám došlo v zimě v týmu?

3) Jste silnější/slabší/stejně silní oproti podzimu?

4) Jak hodnotíte přípravu, co vám ukázaly přípravné zápasy?

SOUSEDOVICE - 1. místo

Lídr tabulky ze Sousedovic se chce pokusit o postup

Pavel Koubek, trenér

1. Po podzimu jsme první
 a také na jaře chceme hrát co nejvýše – chtěli bychom se pokusit o postup. Ale kdyby to nevyšlo, žádná tragédie to nebude. Ovšem vzhledem k tomu, jak máme soutěž rozehranou, bychom chtěli skončit nejhůře do třetího místa.

2. Z Jankova se vrátil Jalůvka, který byl hráčem Pracejovic a získali jsme ho na přestup. Dále na půlroční hostování přišli z Katovic Kohout a ze Štěkně Kovář. Je to posílení. V úvodu jara nám budou chybět zraněný Kacetl a nemocný Věneček. Mužstvo opustil jen Kokrda.

3. Jsme stejně silní, rozhodně jsme neoslabili. Ale jak už jsem několikrát říkal, v této soutěži může každý porazit každého. Jsme pokorní a budeme se připravovat zápas od zápasu.

4. Zimní příprava nebyla ze začátku taková, ale pak hráči chodili, v průměru jedenáct dvanáct lidí. Což je dobré, na soustředění bylo šestnáct lidí. Kluci dobře pracovali. V přípravných zápasech bych přivítal kvalitnější soupeře, ty se nám ale nepovedlo sehnat.

OSEK B - 6. místo

Osečtí se potřebují zklidnit
 v koncovce i ve hře samotné

Jaroslav Kylberger, trenér

1. Předpokládám, že cíle jsou stejné u všech mužstev – hrát co nejvýše v tabulce, hrát fotbal, na který se dá dívat
 a hlavně připravovat hráče pro A-tým tak, aby byli kdykoliv schopni nastoupit.

2. V mužstvu nedošlo prakticky k žádným změnám, pouze na hostování do Dražejova odešel Sládek. Naopak bych rád, aby se jak v trénincích, tak i v zápasech zapojili další hráči dorostu.

3. U B-týmů se všechno odvíjí od áčka. Máme stabilní vlastní kádr hráčů a případné změny jsou dány potřebami A-mužstva. Ať jeho posílení, tak i oslabení v případě, že někteří budou nastupovat ve vyšší soutěži.

4. S přípravou jsem spokojený. Odehráli jsme osm přípravných zápasů a až na duel se Sedlicí jsme výsledkově ani herně nepropadli. Největším problémem je asi jako u většiny mužstev proměňování šancí. Potřebujeme se zklidnit jak v koncovce, tak i ve hře 
a řešit situace fotbalověji. 
S ohledem na věkové složení týmu je to trochu problém. Ale věřím, že to půjde.

CHELČICE - 8. místo

Chelčice nikdo neopustil, naopak počítaly jen příchody

Petr Novák, předseda oddílu

1. Rádi bychom se udrželi 
v klidném středu tabulky 
a hráli fotbal, který nás bude bavit. Pokud bychom si vylepšili postavení z podzimu, určitě by to byl úspěch.

2. Nepočítáme žádné odchody, jen příchody, což je vždycky pozitivní. Z Netolic 
k nám přišel Jarda Křenek, který by svými zkušenostmi 
a herní kvalitou měl přinést klid zvláště v zadních řadách. Naopak „dopředu" jsme přivedli Tomáše Koubu, který přišel z Vodňan. I když byl půl roku bez fotbalu, věříme, že se do toho rychle dostane a bude velkým přínosem.

3. Vůbec si netroufám tvrdit. Uvidíme v prvních třech kolech, jak na tom jsme.

4. Odehráli jsme oproti zvyklostem jen tři přípravná utkání. Dokázali jsme porazit Nemanice a Netolice, ale nepřikládáme výsledkům žádnou vyšší důležitost. Přece jen, příprava a soutěž je úplně něco jiného. Největší plus pro nás byl dostatečně široký kádr, takže trenér Václav Mareš měl z čeho vybírat. To se 
o dřívějších přípravách říci nedalo.

ŠTEKEŇ - 9. místo

Podle kouče Štěkně je tým před jarem papírově silnější

Tomáš Čakrt, trenér

1. Pro nás je stále cílem záchrana. Ale umístění v první polovině tabulky by bylo nadstavbou a velkým úspěchem.

2. Naše řady opustili Patrik Káník, Jakub Kovář a především Milan Šedivý, který nám v jarní části bude chybět zvlášť citelně. Zraněný je také Martin Čadek, který se na podzim prezentoval skvělými výkony. Co se týče příchodů, hodně si slibuji od útočníků Nedvěda s Kešnerem. Dále se nám podařilo získat Prokopiuse z Doubravice, Příbramského z Cehnic a gólmany Lepiče se Soukupem.

3. Papírově zřejmě ano. Nicméně svoji sílu tým ukáže až v průběhu jarní části.

4. Zimní příprava byla hodně dlouhá a myslím, že i mimořádně náročná. Trénovali jsme od první poloviny ledna, a to třikrát týdně! Hráči tedy mají za sebou více než třicítku tréninkových jednotek. Přesto, že v prvních přípravných utkáních jsme i vinou extrémní únavy neuspěli, závěrečná generálka s Vodňany už po výsledku 2:2 naznačila jisté herní zlepšení. Závěrem bych touto cestou chtěl všem hráčům, vedení klubu a realizačnímu týmu poděkovat za dobrý přístup a za odvedenou práci.

BĚLČICE - 10. místo

Kormidelník Bělčic si přeje, aby se týmu vyhýbala zranění

Luboš Krameš, trenér

1. Určitě se chceme zvednout ze současného desátého místa a vyhnout se starostem se záchranou. Chceme atakovat vyšší příčky.

2. Nedošlo téměř k žádným změnám. Na hostování z Blatné přišel Burian, ročník 1995, což je krajní obránce. Do Blatné odešel brankář Sedláček 
a naopak se vrátil gólman Lehečka. Jedničkou bude Kočovský. Jinak je tým pohromadě. Střídavý start do Sedlice má stejně jako na podzim útočník David Říský. Možná by se u nás mohl po zranění rozehrávat Jakub Říský, ale spíš s tím nepočítáme. Kvůli zranění bude celé jaro mimo hru Suda, dlouhodobě zraněný jsem i já.

3. Podle mého názoru jsme silnější. U nás je nejdůležitější, abychom hráli kompletní, pak jsme silní. Jak ale chybí pět hráčů, navíc klíčových, je to špatné. Ale udělali jsme vše pro to, aby kluci, kteří musejí o víkendech do práce, si služby přizpůsobili.

4. Přípravu hodnotím kladně, vyhráli jsme turnaj v Blatné, mančaft ukázal sílu. V generálce jsme porazili Lnáře 9:0. Věřím, že co jsme natrénovali, v odvetách zúročíme. A hlavně si přeji, aby se nám vyhýbala zranění.

VOLYNĚ - 11. místo

Nováček z Volyně chce dávat více gólů a skončit co nejvýše

Luděk Cimrhanzl, trenér

1. Chceme dál pokračovat 
v atraktivním útočném fotbalu a dávat víc gólů. Vzhledem k našemu postavení v tabulce a oslabení kádru jsme cíle trochu přehodnotili – chceme hrát co nejvýše, konkrétní cíl ohledně umístění však nemáme. Spíše až v další sezoně.

2. Na půlroční hostování odešli do Lažiště útoční hráči Havlíček a Kubeš. Šanci tak dostali dorostenci Filip Gašpar a Novotný. Kádr je užší, zase však není takový tlak na místa v sestavě, což by mohlo do mužstva přinést větší klid. Napětí, které bylo, nedělalo dobře.

3. Jak jsem říkal, kádr oslabil, ale myslím, že do výkonnosti se to až tak moc nepromítlo. Z přípravy žádný propad nevidím. Snad budeme hrát alespoň stejně dobře jako na podzim. Jsem optimista.

4. Příprava byla dlouhá, ale splnili jsme, co jsme měli. Zápasy nám ukázaly, že oba hráče, kteří odešli, dokážeme nahradit. Na podzim byl trošku náš problém střílení gólů, ale v přípravě jsme ukázali, že to umíme, což mi udělalo radost. Teď to ještě přenést do mistrovských utkání.

POŘÍČÍ - 13. místo

Kolem nového trenéra Poříčí se začala tvořit výborná parta

Libor Pešek, předseda oddílu

1. Chtěli bychom se posunout v tabulce do klidného středu. Ale spokojeni budeme s tím, když nesestoupíme.

2. Během zimní přestávky ukončil svou aktivní kariéru Jirka Harenčák, kterému děkujeme za mnohaleté působení v našem klubu. Dále odešli Martin Šrámek a Václav Šrámek, kteří jsou na půlročním hostování v Sedlici hrající krajský přebor. Své působení ukončil také trenér Jan Rendl, který v loňském roce dovedl náš tým k nejlepšímu umístění během našeho pětiletého působení v I. B třídě, kdy jsme skončili pátí. Tímto bych chtěl panu Rendlovi velice poděkovat za jeho roční angažmá. Do týmu se vrátili 
z hostování nebo po zranění Jirka Pešír, Jirka Zábranský, Jirka Křiváček, Tomáš Baloun, Lukáš Vápeník, Martin Polan, Lukáš Papež. Dále nás posílil Vojta Harenčák mladší a ještě asi dvě posily jsou
v jednání. Novým trenérem je Miloš Sedláček, který má velkou zásluhu na tom, že se naše hráčská základna opět takto rozrostla.

3. Absenci bratrů Šrámků bude asi těžké nahradit, ale už zmiňovaní navrátilci a nové posily mají šanci ukázat, co 
v nich je. Myslím, že nový trenér poskládal dobrý tým, ale hlavně se okolo něj začíná tvořit výborná parta, která se z našeho celku postupem roků začínala vytrácet. Takže doufám, že týmovost, bojovnost
 a dobrá parta budou jednou 
z našich dalších posil.

4. Zimní příprava byla velice vydatná. Ale hlavně ji absolvoval velký počet hráčů, což je dost důležité. Poslední dva přípravné zápasy nám ukázaly, že umíme dávat góly, když je třeba. To se nám na podzim moc nedařilo. Obrana se zdá být také jistější, takže jsme s přípravou spokojeni.

1. Sousedovice 14 8 4 2 31:15 28
2. Strunkovice 14 8 2 4 33:26 26
3. Vl. Březí 14 7 4 3 26:19 25
4. Stachy 14 8 1 5 32:26 25
5. Lhenice 14 7 3 4 25:22 24
6. Osek B 14 7 2 5 37:19 23
7. Čkyně 14 6 3 5 29:19 21
8. Chelčice 14 5 3 6 23:26 18
9. Štěkeň 14 5 2 7 17:29 17
10. Bělčice 14 5 1 8 31:23 16
11. Volyně 14 4 4 6 18:22 16
12. Lažiště B 14 4 3 7 20:28 15
13. Poříčí 14 4 1 9 20:49 13
14. Kestřany 14 3 1 10 14:33 10