Jaké je konečné hodnocení? Co se povedlo a co ne?

Blatná Cup

Michal Brabec, asistent trenéra Blatné (2. místo): „Podle mě se turnaj povedl herně i organizačně. Co se týče našeho mužstva, s herní kvalitou, jakou předvádíme, i s přístupem hráčů, jsem spokojený. Chtěli jsme samozřejmě prvenství z loňska obhájit, ale v posledním duelu, který rozhodl, nám chyběli tři hráči ze základu.

Po utkání nás to samozřejmě mrzelo, že jsme skončili druzí. Ale předváděli jsme dobrý fotbal, tedy mimo právě toho poslední utkání, lidem se to muselo líbit. Podle mých představ nebylo zakončení, potřebujeme klasického střelce.

Ze soupeřů mě trochu zklamaly výkony Nepomuku, na druhou stranu ani jednou se nesešel kompletní. Příjemně překvapil Milín. Má velmi dobré, mladé mužstvo.“

Luboš Krameš, trenér Bělčic (8. místo): „Z umístění na poslední příčce jsem zklamaný. Chtěli jsme skončit minimálně uprostřed tabulky. Nespokojený jsem s účastí hráčů. Já jediný z týmu jsem odehrál celý turnaj… Další nepříjemností je, že přibyla zranění.

Ale jako přípravu hodnotím turnaj kladně. Zápasy mi přinesly další otázky, ale i odpovědi. Například, že někteří hráči nemohou hrát na určitém postu. Ukázalo se také, že máme špatnou defenzivu i ofenzivu.

Jako klad bych jmenoval to, že tým má sílu, pokud je však kompletní. A nedostatek je časté rotování sestavy, pořád hrajeme v jiném složení.“

Platan Cup v Písku

František Šobor, vedoucí mužstva FK Vodňany (8. místo): „Spokojeni jsme mohli být s prvními třemi zápasy. Nejvíce se mi nelíbil duel s Týnem, kde jsme nastoupili s juniorkou. V prvním poločase to ještě šlo, prohrávali jsme 0:1, ale nic nenasvědčovala debaklu 0:6!

Mančaft se položil, což je před mistrovskými zápasy varující. S takovými soupeři musíme hrát vyrovnanou partii. Na konci turnaje jsme podávali hodně nevyrovnané výkony. Já jsem po prvních dvou kolech předpokládal, že budeme okolo čtvrtého místa, a ne poslední.

Problémem byl úzký kádr, poslední zápas jsme museli odvolat a prohráli jsme kontumačně. Přišla zranění. Po herní stránce jsme byli spokojení jen v úvodu, pak přišla nesoustředěnost, navíc jsme žádný zápas neodehráli ve stejné sestavě. Hlavně nám chybí finální fáze, nemáme útočníky. A problémem je i stoperská dvojice.“