Na shodném místě, ale zcela jinak budou vypadat nadcházející dny v týmech FK Vodňany a Protom Přešťovice.

Vodňanští jsou v Mozolově od úterního večera, pobývat zde budou až do sobotního poledne. Poté je čeká zápas na turnaji Platan Cup s Milevskem.
Jaká bude náplň následujících čtyř dní? „Dopoledne bude zaměřené na výbušnost, dynamiku, odpoledne na taktické věci, nácvik kombinací,“ uvedl trenér Libor Žák. Vodňanští budou mít každý den k dispozici umělku v Milevsku.

Několik absencí

Kouč se však bude muset obejít bez několika hráčů, kteří patří do základní sestavy. „Chybět bude Hrdlička z rodinných důvodů, i když ten nakonec možná přijede. Honza Jakš má nateklé koleno, Petr Polanský má pracovní povinnosti, Trendu trápí problémy s patou a Volavka nejede ze studijních důvodů,“ vyjmenoval absence Žák.

Zdravotní problémy trápily Hodánka. Zda bude v sobotu hrát, zatím není jisté. Po operaci kolenních vazů je Našinec, jehož čeká rehabilitace. Šanci v přípravných zápasech tak dostávali dorostenci. Podle lodivoda jsou příslibem, ale trápí je nevyrovnanost výkonů. „Ještě pracujeme na příchodu jednoho útočníka, snad to vyjde,“ prozradil Libor Žák, ale více konkrétní nebyl.

Kdo zůstane?

Přešťovičtí jsou v Mozolově odstředečního rána. „První trénink máme už v 10 hodin,“ upřesnilden před odjezdemtrenér Karel Sládek.

Do Mozolova jedou hráči z A–týmu i B–týmu, celkem asi 17 fotbalistů. Někteří přijedou i později, podle toho, jak jim pracovní povinnosti dovolí.

„Soustředění bude vyvrcholením hrubé přípravy, bude zaměřené převážně na sílu a vytrvalost. Z třiceti až čtyřiceti procent se budeme věnovat i práci s míčem, a i ta bude směřovat k vytrvalosti,“ vysvětlil kouč.

Přešťovičtí se s balonem až doteď téměř nepotkali, pouze v přípravných zápasech na turnaji Dudák Cup. K nabírání fyzických sil využívali především okolní terény a strakonickou halu STARZ, kde měli k dispozici i posilovnu. „Herní věci přijdou na řadu až následně,“ dodal Sládek.

V kádru Protomu došlo během probíhající zimní pauzy k několika změnám. Do zahraničí odešel Šroub, ale z hostování ve Strakonicích se vrátil Chvosta. „Spoléháme, že Michalovi vydrží forma. Jeho góly budeme potřebovat,“ zmínil se Karel Sládek.

V přestup se změnilo hostování čtveřice mladíků ze strakonického klubu, v Přešťovicích jsou už „natvrdo“ Václav Šrámek, Martin Šrámek, Schánělec a Rybák.

Na zkoušku jsou v mužstvu Lukáš Levora, Kálal a Maršala. Zda s nimi budou přešťovičtí trenéři moci počítat i pro jaro, záleží na dohodě s mateřskými oddíly. „Každý z nich by pro nás byl posilou,“ konstatoval kormidelník.

Co se týče marodů, zatím se do přípravy vůbec nezapojil Cibulka, kterého trápí problémy se svalem. „Chodí na rehabilitace, čekáme, jak to dopadne,“ řekl Sládek. Po operaci křížových vazů je trojice Hanzlík, Jevčák a Vilánek, pro odvetnou část bude mimo.