V týmu Strakonic to byla pro záložníka Martina Souhradu jen krátká epizoda. V dresu týmu od Otavy absolvoval jeden trénink a odehrál jedno přípravné utkání – proti Dynamu České Budějovice B.

Jenže se nevrátil do Přešťovic, svého mateřského oddílu, ale překvapivě pro jarní část posílil Čížovou. „Jsme domluvení na půlročním hostování. V létě se vracím do Přešťovic,“ řekl Deníku Souhrada.

„Že tady nebude? V přípravě se hráči mění, život jde dál. Musíme shánět jinde,“ reagoval sekretář strakonického klubu David Faja. Ten se nedávno zmínil, že by oddíl rád přivedl ještě dva hráče.

Co nakonec rozhodlo o tom, že zkušený fotbalista zůstane v krajském přeboru, kterému dal přednost před šancí zahrát si divizi? „Nabídka ze Strakonic nebyla špatná, bojovalo to ve mě, hrát divizi. Ale s Čížovou jsme byli na všem rychleji dohodnutí. Tím ale nechci říct, že bych se se Strakonicemi nedohodl,“ upřesnil záložník.

Čížová mu také podle jeho slov nabídla lepší podmínky. „Rozhodující bylo to, že bydlím v Písku a mám to blízko,“ dodal Martin Souhrada.

A co řekl na odchod důležitého hráče sestavy jeden z dvojice přešťovických trenérů Karel Sládek? „Martin je zkušený hráč, má svoji kvalitu. Uvidíme, jak se jeho absence projeví. Budeme to muset zvládnout bez něj,“ zmínil se.