Mužstvo, které v minulé sezoně bojovalo do posledního kola o záchranu v krajském přeboru, vytáhl nový trenér Libor Žák k podzimní páté příčce. S kormidelníkem Vodňan o tom, co v nejbližší době čeká jeho svěřence, ale také o podzimní části krajského přeboru.

Vodňany na začátku týdne zahájily zimní přípravu. Jak by měla podle vašich představ vypadat?

Tři týdny se teď budeme připravovat v domácích podmínkách, k dispozici ale nebudeme mít hřiště. Od konce ledna bychom alespoň dvakrátv týdnu rádi využívali umělku, buď ve Strakonicích nebo v Písku. Od 5. do 9. února jsme na soustředění v Mozolově, kde budeme každé odpoledne mít k dispozici umělou trávu v Milevsku. Rádi bychom využívali umělku až do konce února. Pak bude vše závisetna počasí. Od soboty nás čeká turnaj v Písku, kde chceme hlavně zapojit dorostence. Uvidíme, který z nich se objeví na jaře v sestavě.

Na čem bude potřeba nejvíce zapracovat?

Určitě na koncovce. Máme problémy s útokem. De facto mám jediného klasického útočníka Machnyka, kterému je osmnáct let. Ten bude muset přidat hlavně v dynamice. Ale je to velký talent a záleží jen na něm, jak se s tím popere. Věříme, že se v polovině jarní části zapojí už i Našinec, který je po operaci křížového vazu.

Kam vlastně budete v jarní části směřovat?

Před soutěží jsme si dali cíl skončit do sedmého místa. Tento plán jsme překročili a myslím si, že mužstvo má i na víc. Po podzimu jsme chtěli hrát o třetí místo, ale teď jsme vše přehodnotili a budeme se snažit zabudovat dorostence, kteří by měli v budoucnu nahradit starší hráče. Cíl být do sedmého místa platí.

Když jste v létě k mužstvu přišel, řekl jste, že je potřeba dát tým dohromady. Soudě podle toho, kde se Vodňany oproti minulé sezoně nyní pohybují, se to asi povedlo…

Máme dobrou partu, během soutěže nenastal žádný problém ani konflikt. Je vidět, že někteří starší hráči dokázali, že v minulosti hráli divizi. Potěšil mě také přístup mladých hráčů.

Byl jste spokojený s podzimem?

Dneska se na to díváme tak, že jsme některé zápasy měli vyhrát. Ale stejně tak jsme mohli v některých prohrát. Potěšitelné je, že jsme jen dvakrát prohráli a měli jsme šňůru deseti zápasů bez porážky. To usnadnilo celou situaci, mančaft se dal rychleji dohromady.

Je někdo, koho byste vyzdvihl?

Určitě brankáře Jirku Nováka, který vychytal osm nul. Byla to ale samozřejmě práce celého mužstva. Náš nejlepší střelec je se čtyřmi góly obránce Radek Varyš, který ve svých sedmatřiceti letech chytil asi třetí mízu. Pochvalu za celý podzim však zasluhuje celý tým.

Vaše mužstvo bylo remízovým králem, celkem sedmkrát jste uhráli nerozhodný výsledek. O čem to podle vás svědčí – o kvalitní defenzivě, nebo naopak o nemohoucnosti v útoku?

O obojím. V každém případě jsme se snažili hrát ofenzivně, ale měli jsme problémy s útočníky. Herně jsme propadli jen v Přešťovicích, kde jsme mohli být za remízu rádi. Ve většině těch remízových duelech jsme soupeře přehrávali, chyběly ale góly.

Které zápasy považujete za vaše nejlepší v podzimní části?

Bude to znít možná trochu paradoxně, ale dvě remízová utkání doma s Roudným a s Kaplicí. Obě skončila 2:2. Jmenovat musím i vítězný duel doma s Milevskem, které jsme porazili 2:0.