V I. A třídě se bude v odvetné části na co těšit, boj o první místo bude tvrdý.

Trenér Stanislav Blažek v uplynulém ročníku, kdy převzal fotbalové Katovice, stabilizoval tým a nyní sklízí sladké plody. V jarní části bude jeho mužstvo největším favoritem na postup.

Bude se nějak lišit průběh zimní přípravy s vědomím toho, že jste po polovině sezony vedoucím týmem I. A třídy?

To, že jsme první, na průběhu přípravy nic nemění. Osvědčil se nám loňský model, na jaře jsme pak vystoupali až na čtvrtou příčku. Bez ohledu na umístění bude příprava stejná.

Jak bude tedy vypadat?

Zahájili jsme ji minulou sobotu seznamovacím tréninkem. Trénovat budeme třikrát v týdnu, z toho dva tréninky budou zaměřené na kondici, třetí na obratnost a sílu, k čemuž budeme využívat tělocvičnu. Od 6. do 10. února máme naplánované soustředění v Soběšicích. Do konce února budou tréninky třikrát týdně, poté najedeme na dvoudenní režim.

Půjdete tvrdě za postupem, nebo počkáte, jak se situace v úvodu jarní části vyvine?

Postup je naším přáním, ne však za každou cenu. Tvrdě půjdeme za každým vítězstvím a na konci se ukáže, zda jich bylo dostatek, aby stačila k postupu. Rozhodně se ale nehodláme vzdát vedoucí příčky zadarmo.

A není to, že přímo nevyhlašujete boj o postup, tak trochu alibismus?

Ten primát jsme si zasloužili v závěru podzimu, kdy jsme měli famózní formu. Mám pro to jedno vysvětlení: nechceme postoupit za cenu drahých nákupů hráčů na hostování, ale měl by to být dlouhodobý proces výchovy vlastních hráčů a postup by měl být vždy s výhledem na důstojné působení ve vyšší soutěži. Pokud by postup vyšel, bude to velká zásluha i dobré práce výboru Otava Katovice v čele s předsedou Tomášem Hajduškem.

Přesto si myslím, že pokud byste neskončili první, zavládlo by v Katovicích zklamání.

Před sezonou jsem řekl, že chci skončit výš než v předchozím ročníku – to jsme byli čtvrtí. Takže když budeme do třetího místa, budu spokojený. S respektem k ostatním mužstvům ze špice tabulky si myslím, že tenhle cíl je pro Katovice reálný.

Co uděláte pro to, aby jaro bylo alespoň tak úspěšné jako podzim?

V těch třinácti kolech nás trochu trápila produktivita. Nakonec jsme to ke konci podzimu dohnali, a to díky střelecké formě Dana Hadraby. Ale je to výsledek herního projevu celého kolektivu. Chceme se vyhnout výkonnostním výkyvům. Rád bych také přenesl větší zodpovědnost za výsledky na mladé hráče.

Právě Hadraba zahájil zimní přípravu s divizními Strakonicemi. Jsou nějaké další změny v kádru?

Kádr zůstává stejný. Na odchodu je tedy pouze Hadraba.

Proč měly Katovice tak vynikající podzim?

V úvodu soutěže jsme měli sportovní štěstí, napříkladv Oseku a v Blatné, kde jsme v obou případech uhráli remízu. Ale vzhledem k tomu, že naší silnou stránkou byly domácí zápasy a díky vydařenému závěru si myslím, že nám první místo sluší.

Ale těch bodů mohlo být přece jen o něco více, že?

Potkaly nás dva výkyvy: ve Čtyřech Dvorech a v Rudolfově. Což se na druhou stranu ukázalo jako velké ponaučení. A lituji dvou remíz – doma s Prachaticemi B a v Dřítni.

Na jaře se na vás všichni soupeři připraví. Jak se s tím poperete?

To je úděl mužstva které je v této pozici. Je to pro nás zavazující, ale zároveň bych podotkl, že budeme nastupovat do zápasů s větším respektem soupeřů. Ovšem hráči si musejí uvědomit, že respekt není to jediné, s čím se zápas dotáhne do vítězného konce.

Kdo se podle vás bude v odvetné části tlačit na špici?

Osek a Blatná patří dlouhodobě k účastníkům I. A třídy, kteří se drží v popředí tabulky. A vnímat musíme i sílu Rudolfova. Ovšem překvapit mohou i jiná mužstva.