Marodi, kteří v první polovině soutěže mužstvu chyběli, se už většinou naplno zapojili do tréninkového procesu.

Blatenský fotbalový oddíl nyní disponuje širokým kádrem, ve kterém se podařilo skloubit jak mládí, tak zkušenost. A hlavně: „Máme výborné podmínky, za což vděčíme správci areálu Milanu Synkovi. A vedení se nám také snaží vycházet co nejvíc vstříc,“ pochvaluje si hrající asistent trenéra Michal Brabec.

Blatná zahájila přípravu později než ostatní, navíc jen dva dny před prvním přípravným zápasem na domácím turnaji Blatná Cup. To je nezvyklé, proč?

Po minulé sezoně jsme si řekli, že začneme až takto déle, protože loni byla příprava dost dlouhá. Sehráli jsme asi dvanáct přátelských utkání, což je hodně. K dipozici máme umělku, trénujeme na ní pořád – nohy tak dostávají dost zabrat. Tři hráči pak měli zranění křížových vazů. Snažíme se proto v rámci možností zpestřit přípravu, nechceme stále chodit jen na umělku. Příprava dva a půl měsíce je dostačující, vždyť první soutěžní zápas sehrajeme až koncem března.

Budete se pro jaro posilovat? A zůstanou i Pikolon a gólman Fiřt, kteří přišli v letní přestávce na hostování ze Štěkně?

Oba chceme udržet. Jsme s nimi domluveni, počítáme s nimi. A posily? Ještě se rozhlížíme po útočníkovi, máme několik hráčů rozjednáno. Ale chceme ofenzivního hotového fotbalistu, mladých kluků máme dost.

Co bude hlavní náplní přípravy, na co se zaměříte především?

Chceme si vyzkoušet nejrůznější varianty a dát šanci všem hráčům tak, aby se mohli ukázat a aby zátěž na klíčové hráče byla rozložena rovnoměrně. Chceme mít v rezervě několik alternativ pro případ absence klíčových hráčů, co se týká kombinací nebo standardních situací. Nebudeme ani příliš hledět na výsledky. Všichni teď stojí na stejné startovací čáře. Máme momentálně čtyři gólmany, chytat může kterýkoliv z nich.

Jak je to s dlouhodobými marody, zapojili se již také do přípravy?

Skuhravý už je po operaci kolena v plné zátěži, Vanduch, který prodělal operaci křížových vazů v létě, už také trénuje naplno. Stejně tak i Brynda, ale dáváme mu ještě čas. Já už také „jedu“ s klukama, ale do konce února bez zápasového vytížení. Petrášek jde 6. února na poslední kontrolu křížových vazů, pak se zapojí. Všechno jsou to zranění právě z umělky.

Jak se Blatné z vašeho pohledu podařilo splnit předsezonní cíl: hrát pohledný fotbal a pohybovat se v horní polovině tabulky? Jste s pátým místem spokojeni?

Spokojeni příliš nejsme. Ale chtěli jsme ztrácet maximálně šest bodů na prvního, což jsme splnili. Doma jsme hráli dobrý fotbal s dobrými výsledky. Až na jednu výjimku – a to bylo střetnutí s Volary, které jsme prohráli 1:2 – jsme úkol splnili. Na druhou stranu utkání na hřištích soupeřů jsou pro nás stále špatná. Nevyhráváme, často remizujeme. Ty body pak samozřejmě chybí. Mezi zápasy doma a venku jsou velké výkonnostní rozdíly. Také proto chceme všechny přípravná utkání před prvním mistrákem hrát venku.

Proč to bylo s Volary tak špatné?

To se může povést jen nám… Byli jsme výkonnostně lepší, ale zahráli jsme hrozně – po všech stránkách jsme vyhořeli. Byla znát absence Pikolona.

Co mužstvu v podzimní části nejvíce scházelo?

Tlačí nás bota v útoku. Chybí nám klasický střelec, který by dal dvanáct gólů za sezonu. A jak jsem už zmiňoval, trápí nás především nevyrovnanost mezi domácími a venkovními zápasy.

Přemýšlíte o postupu? Nebo budete spíše tím černým koněm vzadu?

Ať se perou ostatní. My půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, jak to dopadne. Nikdo nás nikam netlačí, hlavní je, udržet se na špici.