Tři branky inkasovali fotbalisté Strakonic od třetiligového Dynama České Budějovice B ve středečním přípravném utkání.

O výhře rozhodli mladíci z jihočeské metropole už v úvodu zápasu, v 16. minutě totiž vedli 2:0. Třetí gól přidali těsně před koncem. Strakonice měly největší šanci na vstřelení gólu v 75. minutě, kdy rozhodčí nařídil po faulu na Patrika Káníka penaltu. Při ní se však vyznamenal gólman Vršecký, který pokus Petra Hovorky vystihl.

„Chtělo to změnu“

Hosté byli po celý zápas fotbalovější, dostávali se i do větších gólových šancí. Kombinačně tým od Otavy také převyšovali. „Líbilo se mi, jak Dynamo hrálo. Rozhodly dva rychlé góly v úvodu. Ale jinak si myslím, že jsme byli hostům rovnocenným soupeřem. Byla to kvalitní příprava, jen škoda neproměněné penalty, mohlo to vypadat lépe,“ ohlédl se za duelem Martin Souhrada, který přišel do týmu Strakonic na zkoušku z Přešťovic.

Hrál ve středu zálohy vedle Tomáše Kostky. „Měl bych si s ním rozumět,“ konstatoval. Jeho zkušenost a přehled byly vidět. „Zatím jsem se s mužstvem poznával,“ poznamenal záložník.

Strakonice ho svojí hrou příjemně překvapily. Chválil především mladíky, kteří se otrkávají. „Chtějí hrát, to se mi líbí,“ vysvětlil Souhrada.

A jak se to vůbec seběhlo, že se objevil, i když zatím jen na zkoušku, u Otavy? „Cítil jsem, že potřebuju změnu. Ohledně mého působení tady se uvidí. Pokud bude oboustranná spokojenost, zůstanu pro jaro.“

Sestavy obou celků

Strakonice: Charvát – Hajdušek, Svoboda, Cibulka, Křivanec – Koubek, Souhrada, Kostka, Maroušek – P. Káník, Hadraba. Střídali Grossmann – Hanáček, Mirvald, Hovorka a Zelenka.

Dynamo B: Vršecký – Hrbáč, Tischler, Picka, Ryšánek – Adam, Rakovan, Dobal, Pouzar – Ondrášek, Košík. Střídali Adamec, Kaňák a Mašek.

Další přípravný zápas sehrají Strakoničtí v sobotu, od 18 hodin hostí na umělce ligový dorost Marily Příbram.