S úzkým a současně hodně obměněným kádrem půjdou fotbalisté Strakonic do jarní části divize.

Odešel hlavní tahoun Petr Dolejš, ale i další zkušení hráči z každé řady. „Není nás ideální počet, jaký bych si představoval,“ potvrzuje trenér Jaroslav Voříšek.

Současný tým se od toho podzimního hodně liší. Ke konci přípravy už však Strakoničtí hráli v ustálené sestavě.

Na úvod odvetné části zajíždí na jih Čech v neděli Bzová. Výkop je ve 14.30 hodin. S ní svěřenci Jaroslava Voříška v minulé sezoně ani na podzim té letošní neprohráli. Podle Voříška jde o hratelného soupeře. „Podle mých zkušeností hraje Bzová ale lépe venku. Navíc má nového kouče a přišli noví hráči. Možná je to jiné mužstvo než na podzim,“ varuje.

Domácím budou chybět zraněný Koubek, nemocný Mirvald a kvůli studijním povinnostem Cibulka.

Cíl Strakonic do druhé poloviny soutěže? „Věřím, že se budeme pohybovat v horních patrech a předvádět dobrý fotbal. Je dobré, že máme nahráno 25 bodů. I když nechci, aby to znělo jako alibismus,“ prohlašuje kouč.

Spoléhat bude především na osu Charvát – Cibulka – Svoboda – Kostka – Patrik Káník.

Optimismus před začátkem druhé části divize mu do žil nalévá pocit toho, že hráči, kteří nyní u Otavy působí, mají podle jeho slov ohromnou chuť do fotbalu. „Je tady výborná parta,“ těší Voříška.

I s průběhem zimní přípravy byl spokojený. „Po fyzické stránce jsou hráči dobře připravení. I když nás před třemi týdny postihla viróza a hráči museli týden vypustit,“ připomíná kormidelník.

A po herní stránce? Panuje i tady spokojenost? „Máme ještě spoustu rezerv. A na výsledky moc nehledíme, ty budou důležité až teď,“ ví dobře. Strakoničtí v přípravě odehráli 13 zápasů: šestkrát vyhráli, třikrát remizovali a čtyřikrát prohráli.

A co se nepovedlo? „Sháněli jsme defenzivního záložníka. Nakonec jsme to vyřešili přesunem Svobody. Chybí nám také zkušený hráč, který by usměrňoval mladíky,“ upřesňuje Jaroslav Voříšek. Mužstvo bude podle něj silné v útočné fázi. Naopak obrana je hodně mladá…

Další dvojice (16. kolo): Doubravka – Klatovy, Jankov – Třeboň, Domažlice – Horažďovice, Motorlet Praha – Králův Dvůr, Admira Praha – Prachatice, Písek – Vejprnice, Viktoria Žižkov B – Votice.

Kádr pro jaro

Brankáři: Charvát, Grossmann
Obránci: Hajdušek, Cibulka, Křivanec, M. Káník, Mirvald, Hanáček
Záložníci: Maroušek, Kostka, Koubek, Zelenka, Svoboda
Útočníci: Hadraba, Hovorka, P. Káník

Přišli: Křivanec, Mirvald, Hanáček, Zelenka (všichni dorost), Maroušek, Kostka, Hadraba
Odešli: Chvosta, P. Dolejš, R. Dolejš, Benedikt, Zach, Petr, Adam