Černý podzim Jankova, na závěr 1:7!

JIŽNÍ ČECHY - Poslední pozimní kolo fotbalové divize: Tatran dovezl bod z Písku, Strakonice podlehly doma Klatovům

12.11.2007

Ilustrační fotoFoto: NAF

Fotbalová divize měla o víkendu na pořadu poslední kolo podzimní části.

PÍSEK – PRACHATICE 1:1 (1:0) – Za chladného větrného počasí se hrálo jihočeské derby na umělé trávě. Oboustranně rychle hrané utkání přineslo několik zajímavých momentů. Ve 14. minutě hostující Bízek pálil z pravé strany těsně nad branku. Ve 20. min. po rohu z kopačky Malého Zušťák mířil hlavou vedle pravé tyče. Ve 30. min. střílel Malý z 25 metrů opět těsně vedle branky. Ve 32.min. kopali domácí dva rohové kopy za sebou. První zakončoval Zušťák hlavou, ale brankář Rusina vyrazil na roh. Z druhého zamířil domácí Trantina vedle. Přišla 41. minuta, Zušťák se elegantně uvolnil v pokutovém území hostí a nezadržitelně vypálil – brankář neměl šanci. V poslední minutě prvního poločasu byl Malý exekutorem trestného kopu. Míč šel do levého rohu branky, zázračným zákrokem ale prachatický brankář vyrazil. Bojovností se vyznačoval i druhý poločas. V 53. min. hostující Slípka poslal bombu z 30 metrů, která skončila těsně nad brankou. V 55. minutě Kováčik pálil přesně do pravého rohu branky Poppelšteina. V 62. minutě Zušťák mířil z voleje těsně vedle, konečný závar před brankou hostí s výsledkem již nezamíchal.

Rozhodčí Rauch, ŽK 1:4 (Šácha – Šicner, Bízek, Michalec, Frnoch). Písek: Poppelštein – Pastyrik, Šácha, Kosobud, Pobiš, Kokštejn( 83. Moravec), Trantina, Malý, Kuchař, - Zušťák, Holan (87. Staroba). Trenér Staroba. Prachatice: Rusina – Bízek, Babka, Michalec, Ryšánek – Slípka (87.Janoušek), Toncar, Nitrianský, Frnoch – Šicner (66. Košík), Kováčik. Trenér Jar. Frnoch. (sm)

DOMAŽLICE – TŘEBOŇ 2:2 (2:1) – V 7. minutě po Šotově průniku a centru zleva netrefil míč volejem Černý z pozice deset metrů před Skálovou brankou. O tři minuty později se aktivní domácí dočkali, když po levé straně prošel Šot, centrem našel nabíhajícího Schötterla, který volejem z osmi metrů nedal Skálovi šanci – 1:0. Ve 36. min. po souboji Voháka se Strejcem nařídil rozhodčí penaltu, tu proměnil Dedaj. Po změně stran střet se soupeřem posoudil rozhodčí jako faul a byl na světě druhý pokutový kop. Míč si postavil Šot, jeho střelu sice Skála vyrazil, ale na kanonýrovu dorážku již nestačil – 2:1. V 70. minutě prošel po pravé straně Hačka a jeho střela z úhlu se nešťastně odrazila od Paula Mlezivovi do protipohybu – 2:2.

Třeboň: Skála - Pintér, Brozman, Malý, Sláma - P. Novotný (78. Houdek), Kupec, Tůma, Vohák, Dedaj – Hačka. Trenér Miroslav Wolf. (mar)

JANKOV – BZOVÁ 1:7 (1:3) – Domácí nastoupili již s Janouškem a kapitánem V. Maxou, kterým skončil trest, a před zápasem si nikdo nepřipouštěl nic jiného než tři body. Vystřízlivění z euforie však přišlo velmi rychle. Už ve 2. min. se po pravé straně uvolnil velmi dobře hrající hostující Ehl a bezpečně dal na 1:0. Domácí však odpověděli hned v 8. min., kdy si trestný kop na hranici velkého vápna postavil M. Pulec a přesnou střelou k pravé tyči překvapil hostujícího brankáře Šilhavého – 1:1. Po vyrovnání se hrál solidní fotbal a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy domácí vstřelí další gól. Hosté ve 30. min. zahrozili, avšak brankář Hrubý Ehlovi míč z nohy sebral. Hned o minutu později po hrubé chybě domácí obrany byl již proti střele s chutí hrajícího Ehla bezmocný – 1:2. Ještě do poločasu opět po hrubé chybě obrany prošel míč až k Číhařovi, který z malého vápna dal na 1:3. V těchto chvílích se ukázalo, jak citelně chybí dlouhodobě nemocný stoper Řezníček. Ve druhém poločase ještě svitla naděje při šanci Kupky ve 40. min., ale z prostoru penalty nikým neatakován přestřelil. Trest přišel hned ve 49. min, kdy hostující Černý dal na 1:4, a když v 51. min. Ehl zvýšil na 1:5, domácí již nenašli způsob, jak odpovědět a mužstvo začalo spíše připomínat soubor písní a tanců než divizní jedenáctku. V 66. min. přidal hostující Číhař gól na 1:6, tentýž hráč dal v 81. min. na 1:7. Za špatného počasí na velmi dobře připravené hrací ploše stačil hostům s jedním hráčem na střídání k vysokému vítězství průměrný výkon, pro domácí byl vysvobozením konečný hvizd rozhodčího…

ŽK 3:1, 50 diváků, rozhodčí Mareška. Jankov: Hrubý - Bláha, Kursa, P. Pulec (38. Štěcha), Kupka - Maršán (64. P. Maxa, M. Pulec, V. Maxa, Holba - P. Stejskal, Janoušek. (km)

STRAKONICE – KLATOVY 1:3 – Na umělé trávě a za stálého sněžení začali hosté velmi aktivně, což domácím dělalo potíže. Ujali se také vedení v 17. min., kdy se trefil strakonický odchovanec Zdeněk Hanzlík. Ve 27. min. hosté skórovali podruhé, kdy autorem branky byl Sýkora. Domácí chtěli zvrátit výsledek, vše vrhli na útok a také se jim podařilo snížit v 59. min. Dolejšem, kterému přihrál P. Káník. Po tomto gólu ještě zvýšili tlak, ale obrana hostí v čele s odchovancem Strakonic Vl. Hovorkou tlaku odolávala. Naopak v 75. udeřilo před brankou domácích, kdy se trefil potřetí Brejcha po akci Pressla. Bylo to zasloužené vítězství hostujícího celku. Zajímavostí bylo, že proti sobě nastoupili bratři Hovorkové, domácí Petr v útoku a hostující Vladimír v obraně. Svádělispolu urputné souboje. Nakonec se radoval starší Vladimír.

Strakonice: Grossmann – Hajdušek, Svoboda, Cibulka, Zach (80. Petr) - Dolejš, Chvosta, P. Káník, Benedikt (65. Koubek) – P. Hovorka, M. Káník (83. Adam). Klatovy: Jarolím – Kopp, Viktora, Hovorka, Cihlář – Pressl (84. Šlechta), Mužík, Sýkora, Brejcha (80. Král) – Hanzlík Bahled. ŽK 4:2, 50 diváků, rozhodčí Pešek. (škr)

OSTATNÍ: Motorlet – Horažďovice 6:0 (3:0), Votice – Doubravka 4:0 (2:0), Admira – Kr. Dvůr nehráno, Žižkov B – Vejprnice 2:0 (0:0).

12.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 18 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě transport zboží na klasifikaci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Náplň práce: , - Pracovník provádějící převoz odpovídá za nepoškození, zašpinění či znehodnocení materiálu., - Pracovník odpovídá za to, že při přepravě nedojde ke ztrátě kusové karty, visačky a skladového lístku., - Přeprava zboží se provádí po vyznačených transportních cestách., - Pracovník odpovídá za správné umístění zboží dle označených míst., - Musí dodržovat zásady volných transportních cest a okolí elektrorozvaděčů., - Odpovídá za včasné odvezení zboží k jednotlivým pracovním operacím., - Transport pomocí elektrovozíku., VÝHODY: 25 dní ŘD, podnikové stravování, , KONTAKT: pouze osobně nebo e-mailem. Hermanová Marie, e-mail: marie.hermanova@adient.com. Pracoviště: Adient strakonice s.r.o., Heydukova, č.p. 1111, 386 01 Strakonice 1. Informace: Marie Hermanová, .

Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 13 500 Kč

Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Práce v chladu, fyzická namáhavá práce, KONTAKT: telefonicky 9:00-15.00 hodin, Drahun Volodymyr, tel.: 776513442. Pracoviště: Silos.km. s.r.o. - pracoviště vodňanská drůbež a.s., Radomilická, č.p. 886, 389 01 Vodňany. Informace: Volodymyr Drahun, +420 776 513 442.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 15 500 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka studené kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Baví Vás to v kuchyni? Rádi vyrábíte chlebíčky? Pojďte vařit k nám. , , STRAVBYT hledá kuchař/ku do studené kuchyně ve Strakonicích. Práce po celý rok jen v pracovní dny od 5:30 do 14:00., , Náplň práce: příprava lahůdek pro jídelny a servírování a zodpovědnost za dodržování hygienických norem., , Nabízíme platový růst, dotované stravování, roční bonusy, výborný kolektiv, možnost kariérního růstu, práci na HPP, jistotu pravidelného vyplácení mezd, možnost parkování a dobrou dopravní dostupnost (přímo u nádraží).. Pracoviště: Stravbyt s.r.o. - jídelna fezko strakonice, Heydukova, č.p. 1111, 386 01 Strakonice 1. Informace: Fedor Tachajev, +420 725 386 624.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vyhláška 50/1978Sb., vzdělání v oboru elektro, praxe výhodou, Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou, KONTAKT: Scherkl Radek, tel.: 602119685, e-mail: personalni@seterm.cz. Pracoviště: Seterm cb a.s.- provozovna, Písecká, č.p. 453, 386 01 Strakonice 1. Informace: Radek Scherkl, +420 602 119 685.

HODNOTITELÉ. Na snímku tři z nich: (zleva) lékař Petr Petr, ředitel Krajské veterinární správy František Kouba a ředitelka Krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

EXKLUZIVNĚ: Porotcům chutnaly obyčejné věci, třeba sádlo

MČR do 14 let začalo utkáním Sparta Praha - Ostrava.

Krátce ze Strakonicka

OBRAZEM: Začala rekonstrukce komunikace v Čejeticích

Čejetice - Řidiči, kteří projíždějí obcí Čejetice, už musejí dát nohu z plynu a zařadit větší obezřetnost a pozornost.

OBRAZEM: Fotbalisté ze škol bojovali o postupy

Strakonice - Okresní rada AŠSK Strakonice uspořádala ve středu krajské kolo Sportovní ligy základních škol v minifotbalu. I díky nádhernému počasí se turnaj škol vydařil a k vidění byly velice kvalitní výkony všech zúčastněných družstev.

Vodňanští baráčníci mají letos místo májky soušku

Vodňany – Sdružená obec baráčníků ve Vodňanech pořádá v neděli 29. dubna od 14 hodin v areálu chovatelů okrasného ptactva přátelské posezení.

Závod Okolo jižních Čech zavede cyklisty na Kleť i do Rakouska

Jindřichův Hradec - Jindřichohradecký Cyklistický klub RBB Invest se už pilně připravuje na další ročník mezinárodního etapového závodu v silniční cyklistice s názvem Okolo jižních Čech, který se uskuteční počátkem září.