Fotbalisté Strakonic poprvé za dobu, kdy po sestupu z ČFL hrají divizi, zaváhali s Bzovou.

V uplynulých třech duelech ji dokázali porazit. Až v neděli v jarní premiéře s ní jen remizovali 1:1. Ale vzhledem k tomu, že Strakoničtí museli dotahovat náskok soupeře, není to až taková ztráta. „Vzhledem k vývoji bod bereme,“ souhlasí trenér Jaroslav Voříšek.

Své svěřence chválí především za předvedený výkon ve druhé půli. Cení si hlavně toho, že hráli až do samého konce, kdy se jim podařilo z penalty vyrovnat. Úspěšným exekutorem byl Petr Hovorka. „Byl jsem určený. Věděl jsem předem, kam vystřelím.“ Míč šel nahoru do pravé části brány.

Poté měl ještě jednu tutovku: z pravé strany šel sám na gólmana. Ten však jeho střelu po zemi vytěsnil. „Měl jsem to dát nahoru. Jednoznačně. Byla to chyba,“ sype si popel na hlavu forvard.

„Po přestávce jsme byli lepším týmem, měli jsme převahu. Jenže to byl z naší strany festival neproměněných šancí,“ naráží na trápení v koncovce Voříšek. Jen aby to nebyla předzvěst něčeho podobného jako v jarní části minulé sezony. Tehdy se tým na gól dost nadřel. „Pro mě je pozitivní, že se do těch šancí dostaneme. Věřím, že je postupem času budeme proměňovat,“ je optimistou Voříšek.

Podle Hovorky je to otázka psychiky. „Prohrávali jsme a museli jsme dát. Dobře chytal i brankář Bzové,“ dodává.

Domácí byli v úvodu hodně vlažní a museli děkovat brankáři Charvátovi, který chytil dvě tutovky hostů. „Do Strakonic jsme hlavně nepřijeli prohrát. Vývoj v prvním poločase nám ukázal, že bychom mohli vzhledem k šancím, které jsme si vytvořili, pomýšlet i na body tři," řekl po první pětačtyřicetiminutovce asistent trenéra Bzové Jaroslav Stádník.

Gól inkasovali Strakoničtí po hodině hry po chybě Hanáčka na hranici šestnáctky. „Byl nedůrazný v souboji,“ upřesňuje kouč. Z celkového pohledu chyběla týmu od Otavy mezihra. Bylo znát, že do jara vstoupil jiný tým. Projevovalo se to například při zakládání útoků od krajních obránců – Křivance a Hanáčka. „Sice ubrání, ale ještě jim chybí rozehrávka,“ potvrzuje Jaroslav Voříšek.