Tečku za divizním podzimem udělají v sobotufotbalisté Strakonic. Od 14 hodin hostí na Křemelce Klatovy.

„Jsme rádi, že je konec. Soutěž je dlouhá, je třeba si odpočinout. Na druhou stranu je to i škoda, máme formu,“ říká šéf klubu Michal Káník.
Z posledních čtyř zápasů dal Michal Káník za cíl uhrát minimálně sedm bodů. Splněno. A když by jich bylo devět, byl by spokojený maximálně. To tvrdil před duelem s Domažlicemi. Také splněno.

Pokud by tedy Strakoničtí přidali ještě teď další výhru, byla by to jakási třešnička na dortu. Tentokrát jsou favoritem, drží formu. „Chceme pochopitelně vyhrát, i když soutěž je vyrovnaná. Klatovy s kádrem, který mají, nepatří tam, kde se nyní nacházejí,“ naráží na jejich postavení v tabulce, kde jsou až jedenácté. „Určitě patří výš. Hanzlík, Zedník a Sýkora, který prošel i ligou, to jsou klíčoví hráči,“ upozorňuje šéf klubu.

První dva jmenovaní kdysi oblékali strakonický dres, třetím, kdo působil u Otavy – a to ještě v minulé sezoně – je Vladimír Hovorka. „Těším se, ale bude to pro mě trošku jiný zápas. Bude zvláštní nastoupit proti ´svým´,“ popisuje pocity Hovorka. Jako největší přednost dnes již svého bývalého klubu jmenuje dobře sehraný mančaft.

Klatovy se po mizerném začátku už také trochu zvedly. „Už jsme se srovnali psychicky, přišel nový trenér Karel Krejčí. Šanci na úspěch z naší strany vidím, pokud budeme hrát po stranách, kde máme rychlé záložníky,“ myslí si pětadvacetiletý zadák. Samozřejmě musíme vycházet ze zajištěné defenzivy. Ta se teď také zcelila,“ zdůrazňuje Vladimír Hovorka.

V podzimní derniéře budou domácímu celku chybět stále zraněný Petr a na 99 procent také Michal Káník, který má svalové problémy. Do branky se postaví Grossmann, což už avizoval trenér Jaroslav Voříšek dříve.

A co vymyslely Strakonice na svého posledního soupeře? „Něco určitě vymyslíme. Zkusíme je překvapit po taktické stránce, zaskočit je,“ prohlašuje Káník. Věří, že si cestu na stadion najdou i fanoušci.

„Kdy jindy by už měli přijít, když jsme pátí a hrajeme o čtvrtou příčku?“ ptá se.

Příznivci opravdu na podzim nechodili v takovém počtu, jaký by si klub zasloužil. Zvlášť když předvádí atraktivní hru, která přináší výsledky.

Další dvojice (15. kolo): Votice – Doubravka, Viktoria Žižkov B – Vejprnice, Písek – Prachatice, Admira Praha – Králův Dvůr, Motorlet Praha – Horažďovice, Domažlice – Třeboň, Jankov – Bzová.