Výsledky dohrávaných zápasů a komentáře 13. kola I. B třídy:

SKUPINA B

Vacov – Štěkeň
5:3 (0:1)

Lubomír Věneček, asistent trenéra Štěkně: „V 11. minutě jsme se ujali vedení, když za faul na Páníka proměnil Švejnoha penaltu. V prvním poločase nás podržel brankář Miško, když chytil gólovou střelu soupeře z trestného kopu.

Druhý poločas jsme začali opět brankově, Lhota uvolnil Vaňka a ten zvýšil na 2:0, bohužel v téže minutě hosté snížili.

Klíčový moment přišel v 56. min., kdy Kovanda neproměnil svoji šanci a soupeř trestal, když v 65. min. vyrovnal na 2:2. V 74. a v 85. min. nám Vacov odskočil již na dvoubrankové manko a v závěru dokonce zvýšil na 5:2, nám se povedlo v 90. min. Vaňkem snížit na konečných 5:3 pro domácí.

I přes prohru jsme se umístili ve středu tabulky, zapracovali jsme mladé hráče do kádru, škoda jen několika podzimních výpadků.“

Sestava: Miško – Zíka, Švejnoha, Čížek (57. Vachta), Kotrba – Hájek (60. Kůta), Kovanda, Páník, Aleš (70. Prokeš), Vaněk – Lhota.

Vodňany B – Stachy
1:3 (0:2)

Vladimír Petřík, sekretář FK Vodňany: „Dohrávaný zápas, který se hrál umělce ve Strakonicích, se nám nevydařil. Hosté se střelecky prosadili v úvodu zápasu – v 8. a ve 14. minutě. My jsme hráli bez důrazu a nedařila se ani přihrávka, v tom byli hosté lepší.

Po přestávce soupeř přidal třetí gól a bylo prakticky o výsledku rozhodnuto. Ve druhé půli jsme byli aktivnější a po zásluze jsme v 68. min. snížili zásluhou Vokatého. Nastřelili jsme i tyč a vytvořili si několik dobrých šancí, ale bez gólového zakončení.“

Sestava: Jan Chalupský – Trenda, Kopenec, P. Polanský, Hojdekr – Šuba, Šimoník, Jarolímek, Jar. Jakš (63. L. Filip) – Machnyk, Vokatý (78. Staněk).

SKUPINA C

Bělčice – Záhoří
1:2 (1:0)

Josef Říský, organizační pracovník Sokola Bělčice: „Ztratili jsme duel, který jsme měli ve svých rukou. Začátek byl z naší strany rozpačitý, ale gólová šance hostů v 6. minutě skončila v ofsajdu. Poté jsme převzali iniciativu my a měli jsem i šance.

Gólu jsme se dočkali ve 37. minutě, po centru Nusla skóroval Pavel Říský. Do druhé části jsme vstoupili nekoncentrovaně a ve 49. min. to bylo 1:1. Všemu předcházel špatný odkop.

Hosté byli v této fázi lepší a v 70. min. dali druhý – vítězný – gól. Naše následná snaha už vyšla naprázdno. V 92. min. přeloboval Pavel Říský gólmana, ale bohužel i bránu.“

Sestava: Kočovský – Zeman, Suda, Hlaváč (83. P. Zamrazil), M. Hevera – Hanzlík, Krameš (72. Uhlíř), R. Zamrazil, M. Vejšický – P. Říský, Krejčí (15. Nusl).

Přešťovice B – Sousedovice
4:0 (1:0)

Jiří Kříž, trenér Přešťovic B: „Nastoupili jsme posíleni o hráče z áčka. Sousedovice byly snaživý, běhavý soupeř, ale ve druhé půli odpadly fyzicky. Do vedení nás dostal v 18. minutě po bratrské spolupráci Martin Šrámek, hosté hrozili hlavně z brejků.

V 60. min. měl dvě dobré šance hlavou Slabý, ale žádná gólem neskončila. Zahrozili i Sousedovičtí, jejich trestný kop a střelu zdálky zlikvidoval brankář Křišťan. V závěrečné dvacetiminutovce jsme dali tři góly: v 70. min. Krenkem zahrávaný trestný kop byl tečovaný do protipohybu gólmana, v 72. min. prošel Horejš, byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Levora. V 82. min. Horňák hlavou upravil na konečných 4:0.

Se závěrem podzimu jsme spokojení, dařilo se nám.“

Přešťovice B: Křišťan – Sokol, Krenk, Levora, J. Mára – Rybák, Slabý (68. Hájek), Schánělec, M. Šrámek – Horejš, V. Šrámek (46. Horňák).

Stanislav Rataj, předseda oddílu Westra Sousedovice: „Krok jsme se soupeřem drželi do 18. minuty, pak jsme ale inkasovali. Věřili jsme však, že bychom mohli uhrát bod. Srazil nás gól v 70. minutě po rychle zahraném trestném kopu a teči. Poté byli domácí jasně lepší a na hřišti byl už jen jeden mančaft.“

Sousedovice: Šilhan – Vodvářka – T. Glazunov, Dvorovčík, Šopinec – Rod, Beznoska, M. Glazunov, L. Duba, Brynda (55. Rom), Novotný (75. Říha).