Výsledky zápasů a komentáře 13. kola I. A třídy:

Blatná – Rudolfov
7:2 (3:1)

Michal Brabec, asistent trenéra: „Do 10. minuty jsme po akcích, které zakončoval Polan, vedli 2:0. Naší převahu potvrdil následně střelou zpoza vápna, kterou gólman neudržel, Rubáš.

Pak se akce přelévaly ze strany na stranu a hostům se podařilo jen pár minut před přestávkou snížit. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát pořád stejně.

A kluci to beze zbytku splnili, když přidali další čtyři branky: prosadil se Vanduch, dvakrát Jiřinec a Nový. Soupeř se prosadil jednou.

Musím jen chválit, všichni zahráli velmi dobře a potěšili mě mladíci. Potvrdili, že na to mají.“

Klíčový okamžik: Velmi rychlý nástup Blatenských. Domácí hosty přehráli po fyzické stránce, hráli s nasazením a bojovali.

Sestava: Fiřt – Hanousek, Pikolon (30. Švec), Mikolášek (75. Sova), Uldrich – Nový, P. Čadek, Rubáš, Paprštein – Vanduch, Polan (65. Jiřinec).

Čtyři Dvory – Osek
2:1 (2:0)

Jan Koželuh, asistent trenéra: „Do utkání jsme šli s tím, že nechceme brzy inkasovat. Bohužel už po deseti minutách jsme prohrávali po střele Brozmana.

Nesložili jsme se a vytvořili si několik šancí včetně penalty. Tu však v 31. minutě Herzig neproměnil. Když už to vypadalo, že půjdeme do kabin s jednobrankovým mankem, inkasovali jsme druhý gól.

Ve 48. min. šel Kroupa sám na brankáře, ten ho před vápnem srazil a odražený míč uklidil do brány Lenkey. Sudí však těsně předtím nesmyslně zapískal a gól tak nebyl uznán.

Nicméně domácí brankář byl vyloučen a my jsme měli výhodu trestného kopu z hranice vápna, kterou ale Koželuh nevyužil. Lenkey si vše vynahradil o pět minut později, kdy si jeho střelu srazil do brankynáhradní gólman – hráč z pole.

Domácí pak bránili v deseti lidech a my už jsme se k další pořádné střele nedostali.“

Klíčový okamžik: Neproměněná penalta Oseckých, inkasovaný gól do šatny.

Sestava: Chaluš – Hůzl, Jůn, Čapek, Uher – Chod, Koželuh, Kroupa, Maroušek – Herzig, Lenkey (75. Klečka).

Katovice – Slavia České Budějovice
6:0 (3:0)

Stanislav Blažek, trenér: „Lépe jsme se vyrovnali s terénem a kluci si paradoxně zahráli dobrý fotbal. Slavia ale nebyla lehkým soupeřem. Důležité bylo, že se rozstřílel Hadraba a v důležitých momentech nás výrazně podržel gólman Matějovský.

Chtěl bych vyzdvihnout všechny hráče, poprali se s tím dobře. Rozhodlo i to, že jsme nehráli v Loučovicích, měli jsme tedy dostatek sil. Svoji váhu měl první gól Hadraby už v 1. minutě, do půle jsme přidali ještě další dva, trefili se Kuncl a opět Hadraba.

Na začátku druhé půle zneškodnil Matějovský penaltu, pak jsme přidali další tři branky, když se prosadili Malý, Janus z penalty a Hadraba.“

Klíčový okamžik: Střelecká forma Hadraby, spolehlivý výkon celého týmu v čele s brankářem Matějovským.

Sestava: Matějovský – Vlček, Kuncl, Peleška, Šefčík – Koblic (46. Blatský), Biněda, Malý (78. Houska), Janus – Hadraba, Strnad (68. Vincík).


Sedlice – Loučovice – odloženo pro nezpůsobilý terén.


Loučovice – Katovice (dohrávka 10. kola) – odloženo pro nezpůsobilý terén.