Ve stejné situaci jako před rokem jsou před začátkem jara Katovice. Čekají je opět záchranářské starosti. Rozdíl je ale v tom, že zatímco loni hráli krajský přebor, letos I. A třídu.

Katovičtí jsou nyní dvanáctí s jedenácti body jen o skóre před Horní Planou. Poslední Frymburk má bodů devět. Také směrem nahoru jsou bodové rozdíly minimální. „Chceme se co nejrychleji zachránit a v klidu se připravovat na další sezonu. Uhrát dvacet bodů by mělo podle mě k záchraně stačit,“ konstatoval trenér Roman Malý.

Mužstvo jde do jara posílené. Odešel jen Peleška, vrátil se ale Pavel Bálek, který by ho měl na postu předstopera nahradit. Dále přišel na hostování útočník Kálal, hru by měl tvořit Strakoš, hostující z Poříčí. Trumfem pak mělo být angažmá Patrika Káníka ze Strakonic, který dal však nakonec přednost třetiligovému Písku. „Je to škoda, ale nedá se nic dělat,“ prohlásil kouč. Optimismus mu dává tréninková morálka a chuť hráčů se zlepšovat. „I výsledky z přípravných utkání. To vše by nás mělo hnát k dobrým výsledkům i v mistrovských zápasech,“ zdůraznil.

Příprava se podle slov Romana Malého povedla. „Doteď jsme měli 33 tréninkových jednotek, účastnila se jich většina hráčů. Problémem bylo na podzim proměňování šancí, na tom jsme stále pracovali. Jak se povedlo toto zlepšit, to ukáží až mistráky.“