Čtyři trefy Glazunova rozhodly duel s dorostem Dynama

Strakonice – Nový trenér Strakonic 1908 Jindřich Dejmal zažil na lavičce vítěznou premiéru.

15.7.2011

Ilustrační fotoFoto: Deník/Alena Burešová

K prvnímu přípravnému střetnutí si divizní Strakonice pozvaly ligový dorost Dynama České Budějovice. Ústřední postavou utkání na Křemelce se stal strakonický útočník Milan Glazunov. Navrátilec z testu v druholigovém Střížkově vstřelil všechny čtyři branky domácích. Premiéra se domácím povedla, což ocenil i nový trenér Jindřich Dejmal a poklonu vysekl i hostující trenér Pavel Tobiáš.

Skvělý duel odehrál Milan Glazunov, kterému evidentně pomohlo čtrnáct dní, kdy byl na testech v druholigovém týmu Bohemians Praha. Dal všechny branky a hlavně ta třetí byla krásná, po centru Bambuleho se trefil hlavou pod břevno.

Kouč Dejmal dal také ve druhém poločase příležitost strakonickým dorostencům. Domácí měli výborný začátek a už po pěti minutách se ujali vedení, když šikovný Repa uvolnil Glazunova a jeho tvrdou nechytatelnou střelu gólman Vokatý zaregistroval až v síti - 1:0. V osmé minutě si domácí obránce Libor Horejš udělal výron kotníku a musel předčasně do kabin, nahradil ho Benedikt. Budějovičtí měli velkou šanci měl ve 39. minutě Čadkem, ale výborný Liška ji zlikvidoval. Ve 43. minutě se opět po nahrávce Repy prosadil skluzem Glazunov a zvýšil na 2:0.

Ve 45. minutě měl dvě šance hostující Vaněk, ale Zdeněk Liška byl vždy na místě. Po změně stran vyměnil trenér Tobiáš celou jedenáctku, navíc vystřídal všechny tři brankáře. Většinou se hrálo mezi vápny, ale závěr patřil Strakonickým. Hattrick dovršil Glazunov v 81. minutě, kdy po centru Bambuleho zamířil hlavou pod břevno. V 87. minutě střelu domácího Chaloupky vykopl z brankové čáry Fajtl. Poslední gól padl v 90. minutě a skóroval opět střelec večera Glazunov.

V neděli dopoledne od 10.15 hostí Strakonice sousední Horažďovice, které postoupily do přeboru plzeňského kraje. Ve středeční přípravě ve Strakonicích seděli na střídačkách obou mužstev bývalí trenérští spolupracovníci z devadesátých let. Přesně v sezoně 1992/93 vedl budějovické Dynamo Jindřich Dejmal, jeho asistentem byl tehdy Pavel Tobiáš, který po jeho odchodu do Drnovic převzal černobílé jako hlavní kouč. Oba brali přípravné utkání s velkým nadhledem.

Jindřich Dejmal, trenér Strakonic: „Bylo to naše první utkání a nebylo vůbec jednoduché, protože hostující mladíci opticky více běhali než my, hlavně v prvním poločase. Ale já jsem naše hráče spolu a asistentem Koubkem nabádal, aby s nimi nedělali atletické závody, ale aby se snažili hrát fotbal. Nakonec se to podařilo, jsem rád za tento výsledek. První zápas, kdy se začíná trénovat, je výsledek takový povzbuzující. Myslím si, že za ten druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát, hlavně posledních patnáct minut jsme soupeře přehráli. Kluci byli spolu poprvé a ukázalo se, že Václav Janů by mohl být posilou. Marcel Kordík, kdyby poctivě trénoval, není špatný. Dobře si vedl Repa. Celkově mužstvo není špatné, dalo by se složit. S brankáři jsem spokojený, hlavně Liška nás podržel. Pokud Glazunovi vydrží taková chuť v koncovce, tak to mužstvu určitě pomůže. Vše ukáží další utkání.“

Pavel Tobiáš, trenér staršího dorostu Dynama ČB: „Byla to klasická příprava, vystřídali jsme třiadvacet hráčů, nyní kluky poznáváme a tvrdě trénujeme. Tím, že jsme nepřihlásili osmnáctku, jsme museli sloučit dva ročníky, takže se to musí vykrystalizovat. Všichni dostanou rovnocennou šanci. Přípravné zápasy nám musí ukázat, jak na tom hráči jsou. Tento první byl mimořádně těžký, protože soupeř nebyl divizní, ale třetiligový. Herně jsme obstáli, co se týká koncovky, soupeř byl lepší v pokutovém území, ale tragédii z toho nedělám. Utkání mělo úroveň a já mohu být spokojený.“

SK Strakonice – Dynamo ČB starší dorost 4:0 (2:0). Branky: 5., 43., 81. a 90. Glazunov. Rozhodčí: Rejžek - Dunovský, Raba. 60 diváků.
Strakonice: Liška (46. Jar. Rojík) – Horejš (11. Benedikt), Janů (70. Zelenka), Leština, Šimánek - Repa, Kordík, Bambule, Chaloupka (46. Kovárna) - Glazunov, Káník (46. Plavec). Trenér Strakonic Jindřich Dejmal.

Dynamo ČB: Vokatý (30. Trnka, 60. Maruška) – Kabele (46. Schloff), J. Novotný (46. Fajtl), Dudák (46. Hrabík), Malý (46. Mravec) – Čadek (46. Wermke), R. Novotný (46. Dvořák), Staněk (46. Slavík), Radouch (46. Mart. Petráň) - Linhart (46. Vaněk), Čejka (46. Šerc). Trenér Pavel Tobiáš.