Komentáře k zápasům divizních fotbalových týmů dorostenců SK Strakonice 1908 – 14. kolo:

Starší: Rokycany – Strakonice 1:1 (1:0), mladší: Rokycany – Strakonice 0:2 (0:0).

Jan Buchtele, trenér staršího týmu: „Zápas byl ovlivněn vyloučením na naší straně, ve 20. minutě dostal za komentář k výroku rozhodčího červenou kartu Butnaru. Byl to stupidní zkrat. Do té doby se hrálo vyrovnané utkání, které se muselo líbit. Pak nás soupeř dostal pod tlak, ale paradoxně jsme to byli my, kdo se ujal vedení. Domácí zahráli špatně ofsajd systém, Diviš postupoval sám na branku a nemýlil se. Do přestávky jsme soupeře drželi od naší branky a ještě jsme mohli vedení navýšit, ale ve 40. minutě Hrach po sólu přehodil gólmana i branku. Druhá půle se odehrávala ve stejné režii, domácí zvýšili aktivitu a měli dvě tři vyložené příležitosti, které však nedali. Až přišla 92. minuta a penalta, kterou nebudu komentovat, z níž Rokycany vyrovnaly. Na bojovnost jsme si zasloužili tři body, ale bohužel, sudí byl proti.“

Sestava: Drnek – Funda, Tomášek, Pintíř (55. Tušer), Linhart – Diviš (70. Chvosta), Uher, Plavec, Butnaru – Kovárna, Hrach (60. Nosek).

14. Český Krumlov 26 2 5 19 21:64   11

Jan Koubek, asistent trenéra mladšího týmu: „První půli jsme byli jasně lepším družstvem, měli jsme více ze hry. Byli jsme ve větším pohybu, lépe jsme kombinovali a vypracovali jsme si pět stoprocentních šancí, bohužel však ani jednu jsme neproměnili. Druhý poločas byl z naší strany horší než první, nebyl tam takový pohyb jako v první části a nedostávali jsme se tolik do šancí. Naštěstí se trefil Diviš po rohu, který s Noskem rozehráli na krátko. Druhou branku vstřelil Nosek, a tak zápas skončil 0:2. Za poslední utkání, ve kterých jsme konečně začali bodovat, bych chtěl klukům poděkovat, protože nám dokázali, a hlavně sobě, že fotbal hrát umí. Jen musí dát do zápasu všechno a táhnout za jeden provaz.“

Sestava: Wagner – Staněk, Pintíř, Chvosta, Kocanda – Jarolím, Tušer, Dohonyi, Diviš (79. Nejedlý) – Ouška (74. Kovář), Nosek.