V okresním přeboru si naději na vyhnutí se poslednímu místu zachovaly Střelské Hoštice, které doma porazily béčko Oseku 3:0. V dalším souboji týmů ze spodku tabulky deklasovala blatenská rezerva doma Lnáře 5:1, čímž si zajistila, že neskončí poslední. Kolo pravdy se hraje o nadcházejícím víkendu. V přímém souboji Lnáře v sobotu 4. června od 14 hodin hostí Střelské Hoštice. Toto utkání rozhodne. Domácím stačí získat bod.

Za zmínku rozhodně stojí čtyři góly Michala Cardy z Bavorova do sítě Dražejova, které zaznamenal za čtyřicet tři minut první půle. Jeho mužstvo nakonec vyhrálo 5:2.

V pátek už padlo konečné rozhodnutí Chelčic o tom, zda coby vítěz okresního přeboru využijí práva postupu do I. B třídy. Výbor oddílu a hráčská základna se rozhodly, že ano. A proč tak dlouhé období bez jasné odpovědi ANO, či NE, když Chelčičtí měli prvenství jisté už 7. května? Hlavní roli hrály finance. Tento problém se podařilo vyřešit.

Ve III. třídě nejvíce zaujala první porážka vedoucího Pražáku. Ta přišla po dlouhé sérii devatenácti výher v řadě, a to v Přešťovicích s týmem Civa Trans Rovná (1:3). Projet soutěží bez zaváhání se tak lídrovi nepovede. Na jeho jistém prvenství to však nic nemění.

V suterénu tabulky se hrál klíčový zápas mezi dvěma posledními týmy – Čestice hostily Radošovice. Domácí zvítězili jasně 6:2 a udělali výrazný a s největší pravděpodobností rozhodující krok k tomu, aby se vyhnuli poslednímu místu. Mezi mužstvy je nyní pětibodový rozdíl a do konce zbývají dvě kola.

Osud Radošovic je zpečetěn – nyní existuje jen teoretická šance, aby se poslední příčce vyhnuly. Na závěr hostí osmé Libějovice a poté zajíždějí do Štěkně k duelu s béčkem. Oba zápasy by musely vyhrát, navíc Čestice oba prohrát, což se nezdá pravděpodobné.

Ve IV. třídě už je rozhodnuto – prvenství vybojovaly Sousedovice B. Ty na jaře také tabulku dlouho vedly, v předposledním kole doma ale podlehly béčku Lnář 2:3 a přepustily první příčku druhým Drahonicím. Mezi soupeři byl rozdíl bodu. Drahoničtí tak měli vše ve svých rukách, navíc hráli doma proti posledním Chelčicím B. Opravdu lepší výchozí pozici mít nemohli!

Jenže…

Drahoničtí zápas nezvládli a jen remizovali 3:3. Něčemu podobnému by před utkáním těžko někdo věřil. „Jsem ještě teď naštvaný,“ prohlásil včera předseda oddílu Václav Vokáč. „První příčinou byly naše neproměněné šance. Měli jsme drtivou převahu a jen v první desetiminutovce šli sami čtyřikrát na branku. Hosty podržel gólman Jiří Iral mladší, který zlikvidoval šest tutovek. Další příčinou bylo to, že jsme za stavu 3:1 neproměnili penaltu,“ líčil Vokáč.

Soupeři přiznal houževnatost. „A byli jsme nedůslední v obraně a měli vychýlenou mušku. V Mnichově nám totiž do branky spadlo úplně všechno,“ připomněl předchozí vítězství 10:1 předseda oddílu.

Za této situace už Drahonice musely spoléhat na zaváhání Westry v Cehnicích. Ale duel béček, hraný o den později, hosté vyhráli v poměru 3:1 a stali se tedy vítězi nejnižší okresní soutěže.