Nejhorší výkon jara předvedli ve 23. kole divize fotbalisté Strakonic. V neděli podruhé v řadě prohráli, doma podlehli Motorletu Praha 0:1 (0:1).

V tabulce patří Strakonicím stále druhé místo, ale na první Domažlice ztrácejí nyní už pět bodů.

Jihočeši za celý zápas pořádně nevystřelili na branku, vytvořili si jen pološance. A s těmi si hostující gólman Vácha bez problémů poradil.

„Motorlet si bezpochyby vítězství zasloužil. Nás to utkání zastihlo v katastrofálním rozpoložení,“ uvedl po zápase strakonický trenér František Barát. „Obávám se, že dál to o mnoho lepší nebude. Až doteď postačovalo to, co jsme natrénovali přes zimu. Nyní však účast na trénincích není taková, jaká by měla být. Prohráli jsme pohybem, soupeř byl daleko dynamičtější, nabuzenější. Byli jsme horší po všech stránkách, odvíjelo se to však od pohybu,“ zdůraznil kouč.

Asistent trenéra pražského celku Jaroslav Šturma přikyvoval. „Jedna z příčin to byla určitě,“ potvrdil lepší pohyb svých hráčů.

Domácí byli v prvním poločase lepší, ale byla to jen převaha v držení míče. Chyběla finální přihrávka. Dobře se pohybující hosté udeřili těsně před přestávkou: ve 43. minutě po brejku mířil z hranice vápna k tyči přesně Novotný, brankář Švehla se natahoval marně. A mohlo být i hůře, ve 45. minutě – znovu z brejku – zahrozil Karbulka, jeho pokus ale skončil mimo.

Převaha Motorletu

Po obrátce se dala čekat snaha Strakonických o vyrovnání. Ale vyloženou šanci si nevytvořili. V 65. minutě postupoval sice z úhlu sám Šimánek, ale zamířil vedle. Na druhé straně v 73. minutě těsně vedle tyče vystřelil Pyšek. Pražané postupně přebírali iniciativu, hráli na rychlé brejky a měli další šance.

V 76. minutě sám na brankáře Švehlu postupoval Pyšek, strakonický strážce svatyně ale dobře vyběhl a šanci zneškodnil. Ale v 83. minutě předvedl ve vápně dokonalý kiks a míč daroval protihráči, který sám před prázdnou brankou mohl rozvlnit síť, avšak ještě přihrál spoluhráči Mašlejovi, který skóroval.

Radost byla předčasná, rozhodčí už mával ofsajd. Motorlet se doslova hloupě připravil o vedení 2:0. V závěru ještě domácí tým podržel Švehla, který vychytal Mašleje.

„V našem týmu bohužel nebyla prakticky žádná řada nebo hráč, který by zahrál svůj standard. A říkám korektně, že porážka 0:1 je pro nás ještě milosrdný výsledek,“ hodnotil František Barát.

Čekali víc

Mužstvo Motorletu tvoří mladí hráči, kteří podle Jaroslava Šturmy nezklamali. „V některých fázích utkání sice bylo vidět, že jim chybějí zkušenosti. Když bylo třeba podržet balon, zbytečně se ho zbavovali,“ upřesnil.

Nečekali Pražané od Strakonic přece jen více vzhledem k jejich vydařenému začátku jara? „Měli jsme ze zápasu větší obavy. Já osobně jsem čekal, že budou hrát více kombinačně. Ale naši branku ohrozily pouze po standardních situacích. V tomto směru jsem čekal více,“ řekl Šturma.

V dalším kole Strakonice zamíří v sobotu na hřiště Doubravky, které patří až předposlední patnáctá příčka.