Na fotbalových trávnících v okrese se o víkendu 16.-17. dubna hrají v I. A a I. B třídě celkem tři derby.

V I. A se v sobotu utkají Sedlice a Blatná. Sedličtí získali na jaře zatím jeden bod za domácí remízu s Katovicemi. Minule prohráli na hřišti posledních Netolic – mužstvo tedy zatím hledá pohodu z podzimu. Blatná na úvod odvetné části také prohrála, ale do zápasu půjde povzbuzena minulým domácím vítězstvím 3:0 nad Osekem. Začátek střetnutí je v 17 hodin. Výrazný favorit tedy asi není.

Druhé okresní derby hostí Osek – na jeho hřiště přijedou Strakonice B. Domácí budou chtít odčinit již zmiňovanou porážku v Blatné a budou plnit i roli favorita. Strakoničtí se potýkají s úzkým kádrem. Výkop je v neděli v 16 hodin.

Třetí měření sil okresních celků v krajské soutěži bude v rámci I. B třídy. Sousedovice v sobotu od 17 hodin hostí Poříčí. Zatímco Westra vyhrála oba jarní duely (ten minulý vysoko 7:1) a v tabulce jí patří druhé místo, Poříčí zatím nebodovalo. A venku v prvním jarním utkání utrpělo debakl 1:8 s Hradištěm. Něco podobného rozhodně nebude chtít zopakovat, Sousedovičtí však mají silný tým.

Šlágrem 18. kola okresního přeboru je sobotní duel Volyně – Bavorov (17), který je soubojem třetího s druhým. Bavorov má na Volyni, která z minulých dvou zápasů na hřišti soupeřů odešla poražena, tři body k dobru.