Pohoda fotbalistů Strakonic trvá. Potvrdili ji v sobotu 9. dubna ve 20. kole doma proti 1. FK Příbram B, který porazili 2:1 (1:0). Bylo to jejich čtvrté vítězství z pěti jarních duelů, z toho třetí doma.

Navíc tým od Otavy na první Domažlice ztrácí deset kol před koncem už jen pouhý jeden bod. Lídr tabulky totiž remizoval venku s Doubravkou 1:1. Boj o prvenství tedy slibuje ještě velké drama!

Zápas Strakonic s příbramskou rezervou byl hodně podobný vzájemnému souboji v zimní přípravě. Skončil také 2:1 pro Jihočechy a po obdobném obrazu hry.

Hrálo se převážně ve středu hřiště, bez vyložených šancí, dominovaly obrany. Obě mužstva vytěžila z minima maximum. Divácky atraktivní zápas to nebyl. Co se týče fotbalovosti, hodně úsporný.

„Hrajeme takový fotbal, žádná velká kombinace. Spíš se snažíme hrát dobrou defenzivu a chodit do rychlých protiútoků, z toho těžíme. Příbram měla ve svém středu mladé běhavé kluky, kteří ale neměli tu technickou kvalitu takovou, jako kdyby přijeli hráči z áčka. Zvládli jsme to, důležité jsou tři body,“ řekl po utkání střelec prvního gólu Strakonic Jakub Říský.

Domácí se vedení ujali ve 33. minutě: Glazunov našel přesně hlavu spoluhráče v útoku Říského, který se zblízka nemýlil. „Gláza to dal dobře pod sebe, já jsem měl pozici hodně ulehčenou a z malého vápna stačilo hlavou míč usměrnit do brány,“ popsal gól Říský.

Na 2:0 zvyšoval v 53. minutě svým prvním gólem v dresu Strakonic Šimánek střelou ve vápně po zemi k tyči. Příbram snížila až v úplném závěru, kdy se prosadil po individuální akci Krupa.

Problémy v závěru

„Nedostat gól v 90. minutě, byl to náš nejlepší domácí výkon. Oproti utkání s Třeboní jsme hráli v poli lépe, směrem do útoku jsme byli víc nebezpeční. Ale v závěru jsme měli proti běhavému a dobře trénovanému soupeři potíže. Naštěstí ten gól padl až úplně na konci,“ ohlédl se za utkáním trenér František Barát. „Dokud jsme stačili běhat a vpředu napadat, tak to bylo dobré, soupeř nás pod tlak nedostal. Ale v závěru jsme už nestíhali a hosté si stačili přihrát.“

Podle něj bude třeba popřemýšlet o trénincích tak, aby se jich mohlo zúčastnit co nejvíce hráčů. „Jinak s konci zápasů budeme mít problémy,“ dodal kouč.

Velmi spokojený je František Barát s produktivitou svého týmu. „V posledních zápasech jsme hodně produktivní. My, pokud chceme vyhrávat, musíme být. Nehrajeme fotbal, kterým bychom soupeře honili zprava doleva a měli šanci za šancí. Na tohle kvalitu zatím nemáme, ani typologii hráčů. Takže musíme být produktivní. Zatím je to slušné, jen aby nám to vydrželo. Pro nás je základ hrát na nulu vzadu a na dva góly dopředu,“ upřesnil kormidelník.

Hostující trenér Václav Černý se odmítl k duelu vyjádřit.

V neděli 17. dubna od 17 hodin Strakonice přivítají ve třetím jihočeském derby FK Tábor.