STRAKONICE – 1. FK PŘÍBRAM B 2:1 (1:0)

Strakoničtí potřetí na jaře doma vyhráli a dál pokračují ve stíhání vedoucích Domažlic. Na ty ztrácejí už pouhý bod.

Stovka diváků ale mnoho fotbalových momentů neviděla, převládala hra mezi vápny bez vyložených šancí, dominovaly obrany. Do vedení šli Jihočeši ve 33. minutě, kdy Glazunov našel přesným centrem ve vápně Říského, který hlavičkou z těsné blízkosti nedal brankáři šanci. Hosté zahrozili až ve 43. minutě, Ackley přetaženým centrem protáhl gólmana Rojíka.

Hned po obrátce z trestného kopu z úhlu dobře mířil hostující Pazderník, ale Rojík jeho pokus vyrazil a poradil si i s dorážkou. A tak udeřilo na druhé straně – v 53. minutě se ve skrumáži nejlépe orientoval Šimánek a ve vápně střelou k tyči zvýšil na 2:0. Další šanci měl Horejš až v 81. minutě, ale nedal. V 90. minutě Příbramští snížili, konkrétně Krupa, který si pohrál s obranou i brankářem Rojíkem.

Branky: 33. Říský, 53. Šimánek – 90. Krupa. Sudí: Vaňkát – Baum, Benedikt. ŽK: 1:0 (Benedikt). Diváků: 105.

Strakonice: Jaroslav Rojík – K. Cibulka, Legdan, Peroutka, Šimánek – Horejš (90. Rybák), Kotrba, Benedikt, Barda (74. Křiváček) – Říský (82. Novák), Glazunov.

 1. Domažlice ⋌ 20 14   2 4   41:26 44
2. Strakonice ⋌ 20 13   4 3  36:20 43
3. Bohemians ⋌ 20 11   3 6   38:24 36
4. Votice ⋌ 20 10   4 6   36:23 34
5. Benešov ⋌ 20   8   7 5  34:27 31
6. Motorlet ⋌ 20   9   4 7  33:28 31
7. Koloveč ⋌ 20   8   6 6  43:28 30