V nedělním divizním duelu Sezimovo Ústí B – Strakonice (0:1) se v dresu týmu od Otavy představila nová posila Jakub Barda z Milevska. Hráč, který v červenci oslaví 21. narozeniny, šel na hřiště v 62. minutě za útočníka Jakuba Říského.

Jak došlo k vašemu přestupu do Strakonic?
Ještě minulý týden jsem odehrál utkání za Milevsko proti Dražicím. V pondělí mi volali ze Strakonic, jestli bych to tam nechtěl zkusit. Samozřejmě je to nabídka do vyšší soutěže, mužstvo hraje o přední příčky v divizi a dělá si ambice na postup do třetí ligy. Je to šance. Chci to zkusit a dostat se do základní sestavy.

Znáte hráče ze strakonického mužstva?
Znám je z novin, co si člověk přečte. Ale hodně kluků znám, do neznáma nejdu.

Nebude pro vás problém dojíždět na tréninky a zápasy?
Studuji na vysoké škole v Českých Budějovicích. Na tréninky budu jezdit s klukama z Budějovic, takže bych měl vše stíhat, v tom by problém být neměl. Pokud bych dojížděl z Milevska, bylo by to o hodně složitější.

Mluvil jste s trenérem Barátem, kde byste měl hrát?
Já jsem určitě ofenzivní typ, tak nevím, kam se mnou trenér počítá. Ale určitě to bude do útoku. V tomto mužstvu je síla, velké odhodlání a jsou zde zkušení hráči. Ale také hodně mladých kluků, to by mi mělo vyhovovat.

Jak velký rozdíl je hrát krajský přebor a divizi?
Já jsem za Strakonice odehrál prvních asi třicet minut, takže to hodnotit nemohu. Ale určitě je hra rychlejší, na zpracování míče je méně času, hodně se to dojíždí a hlavně na umělce, která je menší, je hodně osobních soubojů.

V sobotu hrajete doma s rezervou 1. FK Příbram. Jak se těšíte?
Určitě je to obrovská motivace. Doufám, že nezklamu trenéra Baráta a chci se prosadit do základu, proto jsem sem šel. Pokud bych dal gól, tak bych se nezlobil a udělal bych tím radost svému otci.

JAN ŠKRLE