To je posila jako hrom! Strakonický fotbalista Milan Glazunov rozhodl o dalším tříbodovém zisku svého týmu. Strakoničtí hráli v neděli 3. dubna venku derby proti béčku Sezimova Ústí, které porazili 1:0 (0:0) právě trefou Glazunova. V tabulce zůstávají druzí o tři body za Domažlicemi.

Co stojí za tím, že se zimní posile u Otavy zatím tak daří? „Přiznám se, že nevím. Asi je to dobrým výběrem místa, také je to o štěstí,“ krčil rameny sedmadvacetiletý hráč. Jak to vidí asistent trenéra Karel Sládek? „Gláza je typ hráče, který nám chyběl – důrazný, výborně připravený fyzicky. Dělá problémy všem obranám a obráncům. Daří se mu, padá mu to tam, což je dobře. Jde to ruku v ruce s tím, že se daří celému mužstvu, do kterého výborně zapadl,“ uvedl.

Utkání hrané na umělce přineslo jen minimum šancí, spíše to byl boj. „Bylo to podobné jako v Domažlicích, nepadlo ale tolik gólů. Bylo to čekání, kdo z minima vytěží maximum. My jsme byli šťastnější, takže je spokojenost,“ hodnotil Karel Sládek.

Klíčový okamžik přišel v 78. minutě, kdy standardní situaci zahrával Bambule a Glazunov stál – slovy Karla Sládka – přesně tam, kde měl. Na zadní tyči uklidil míč do sítě.

Strakonickým v utkání opět velmi dobře fungovala defenziva, dobře chytal i brankář Jaroslav Rojík. „Dobrý zápas odehrál Karel Cibulka, který nahradil zraněného Listopada,“ doplnil asistent. A útočná činnost? „Jak jsem říkal, spoléhali jsme na rychlý přechod do útoku. Hráli jsme trpělivě a dočkali se.“

Milan Glazunov se trefil na jaře už popáté. Zajistil tím body svému týmu a radost určitě dělá i spoluhráčům v šatně tím, že plní týmovou kasu. „Zatím jsem nedal nic, tento týden to vypořádáme,“ smál se střelec. Ve smyslu plnění společné pokladny to pro něj není „dobré“ jaro. „Levná záležitost to není. Co na mě vytahovali za čísla… To abych asi sebral celou výplatu a nechal ji tam,“ líčil opět se smíchem, dokazujícím pohodu.

Co zatím na jeho formu říká fotbalové okolí? „Všichni mi gratulují a přejí mi,“ zmínil se Milan Glazunov. „A spoluhráči a trenéři ve Strakonicích jen nevěřícně kroutí hlavami. Ale ne. Hlavní je, že děláme body. Celý tým je teď ve velké psychické pohodě, jsou samé srandičky,“ zdůraznil.

Ve strakonickém dresu si také odbyl premiéru Jakub Barda, dvacetiletý záložník, který přišel z Milevska. Tým posílil minulý týden. „Má potenciál, uvidíme, co ukáže v zápasech. Snad bude přínosem a poradí si s přechodem z krajského přeboru do divize. Má fotbalové myšlení, rychlost, agresivitu. Je na něm, jak se chopí svojí šance,“ upřesnil Karel Sládek. Barda šel na hřiště v 62. minutě, kdy střídal útočníka Říského.

V příštím kole, už dvacátém, přivítají Strakoničtí příbramské béčko, které je desáté. Ale pozor! Hraje se už v sobotu od 16.30 hodin.