Fotbalisté Strakonic v sobotu 30. října doma v rámci 13. kola divize porazili béčko Vlašimi 1:0 (1:0) a posunuli se už na třetí místo tabulky.


V zápase byli lepší, měli více ze hry a vytvořili si víc gólových šancí. Proměnili ale jen jednu, ve 21. minutě se parádně trefil Benedikt. Koncovka je stále Achillovou patou týmu od Otavy.

Hosté měli největší příležitost v 85. minutě, kdy dopravili míč do sítě, branka však pro ofsajd neplatila.

Komentáře k zápasu:

František Barát, trenér Strakonic: „Soupeř hrál vysoký blok, hodně napadal a my jsme zezadu nemohli pořádně rozehrát. Byly to z naší strany jednoduché nákopy do útočníků, ale míče jsme často posbírali, souboje jsme vyhráli. I z tohoto nefotbalu jsme si vytvořili šance už v první půli a hlavně pak po změně stran. Vlašim do té doby nic neměla. Z těch šancí, které si vytvoříme, musíme výsledek pojistit. Pak stačí jedna akce, jedna chyba a může být problém. Jestliže jsme v minulých zápasech góly stříleli, tak tentokrát nám to tam spadnout nechtělo a málem nás to v závěru vytrestalo. Jsem spokojený s bodovým ziskem a s tím, že jsme – až na výjimky – zvládli dobře defenzivu. Body mají svoji cenu, ale měli jsme zápas rozhodnout dřív a dohrávat ho ve větším klidu.“

Martin Müller, trenér Vlašimi B: „Prohráli jsme, protože jsme nevstřelili branku. Hra v poli byla vyrovnaná a utkání by spíše slušela remíza. Za celý zápas jsme se nedostali do větší šance. Domácí toho také moc nevymysleli, a když už si vypracovali příležitost, brankář Kratochvíl nás podržel. Jen jednou se mu to nepovedlo a domácím jeden gól stačil na výhru.“

V předposledním kole podzimní části zamíří Strakonice v sobotu 6. listopadu na hřiště Votic, které jsou páté. Na závěr pak Jihočeši hostí v neděli 14. listopadu Litol.