Blatná podruhé vyhrála, loupila v Netolicích

Strakonicko - V 9. kole I. A třídy se hrála dvě okresní derby. Osek se s Vodňany rozešel smírně 1:1, béčko Strakonic vyhrálo v Katovicích 1:0.

20.10.2010

Osek (v bílém) se doma rozešel s Vodňany smírně 1:1.Foto: Jan Škrle

Výsledky a komentáře 9. kola I. A třídy:

Osek – Vodňany 1:1 (0:1)

Jiří Slabý, trenér Oseku: „Zápas začal v režii hostů a do 12. minuty třikrát zahrozili, z toho v 10. minutě otevřel skóre Štěch, a to přesným lobem ze strany vápna, míč mu přihrál po vyhraném hlavičkovém souboji Hovorka. Poté se se hra vyrovnala a ke slovu jsme se do přestávky dostali jen my, ale bez efektu. Ve druhé půli se ve 48. minutě dostal do střelecké pozice hostující Hovorka, ale vysoko přestřelil, potom už jsme na hřišti byli vidět jen my se snahou prolomit střeleckou smůlu, kterou doprovází i sedm nastřelených tyčí ve třech zápasech. V 70. minutě se zády k brance na penaltě snažil hlavičkovat Kroupa vysoký balon, došlo ke střetu s brankářem, odražený balon poslal do branky Benda, pískal se však faul na brankáře, z mého hlediska dost nepochopitelně. Náš tlak vrcholil a v 84. minutě jsme se dočkali, když si Benda na levé straně vyměnil míč s Kroupou a na první tyči prostřelil gólmana. Tři minuty poté již za překonaným Novákem stihl zastavit míč před čarou jeden z obránců. Dál jsme bušili na bránu hostí, ale opět pouze tyč v podání smolaře Herziga zazvonila po jeho hlavičce.“

Sestava: Chaluš – Kacetl, Michalec, Kroupa, Hanáček – Čejka (58. Krejčí), Schánělec, Maroušek, Benda – Herzig, Carda.

Miroslav Vokatý, trenér Vodňan: „Začali jsme dobře, šli jsme do vedení a měli jsme další šance, které jsme bohužel nevyužili. To se nám vymstilo v závěru zápasu, kdy nás soupeř přehrával, podařilo se mu vyrovnat a jen díky naší dobré obranné činnosti jsme neprohráli. Převaha domácích byla znatelná. S bodem jsme spokojeni.“

Sestava: Novák – Machnyk, Žák, Konvička, Kapusta – Hojdekr (80. Krejčí – 92.Fiala), Josef Chalupský, Michal Vokatý, Bače – Hovorka, Štěch.

Sedlice – Olešník 4:0 (3:0)

Pavel Koubek, trenér: „Do zápasu jsme vstoupili výborně, po třiceti vteřinách jsme se dostali do velké šance. Poté střílel Našinec v 5. minutě jen do boční sítě. V 10. minutě se trefil Běloušek, který z trestného kopu nedal gólmanovi šanci. O deset minut později po jeho rohu Svoboda zvýšil. Potom měl šanci Olešník, svoji největší za celý zápas, střílel naštěstí jen do boční sítě. Ve 36. minutě opět zahrával roh Běloušek a gólman si míč srazil do branky. Skóre jsme uzavřeli v 63. minutě – Bělouškův trestný kop skončil ve zdi, odražený balon ale napálil z pětadvaceti metrů do šibenice Vláďa Klíma. Zápas se pak už jen dohrával.“

Sestava: Křišťan – V. Klíma, Svoboda, Mikeš, J. Obleser – Hrouda (58. M. Pecko), Čapek, Běloušek, Němec – Našinec (85. Káňa), Musil (65. Sladký).

Katovice – Strakonice B 0:1 (0:0)

Roman Malý, trenér Katovic: „Ve velice pohledném zápase byli hosté o branku šťastnější. Béčko Strakonic předvádí velmi rychlý a pohledný fotbal a naše mužstvo se dokázalo tempu přizpůsobit. Bylo vidět několik šancí na obou stranách a nakonec rozhodl gól z 53. minuty, kdy se dokázal prosadit Říský. Ve vápně se protáhl okolo obránce a následnou střelou do šibenice nedal Voseckému šanci. Sice jsme body nezískali, ale ukázali jsme, že fotbal hrát umíme a pokusíme se vyhrát příští duel v Branicích.“

Sestava: Vosecký – Vápeník (69. Beneš), Kuncl, Hajdušek, K. Malý – Kroupa, P. Bálek, Krejsa, Roučka, L. Blatský (82. Kálal) – Janus.

Stanislav Blažek, trenér Strakonic B: „Hned z prvního útoku měl stoprocentní šanci Košík, ale pouze nastřelil gólmana. Pak z rohu Peroutka trefil hlavou břevno a do třetice jeho střelu kryl brankář. Domácí zhustili střed hřiště pěti záložníky a problém nám také dělala jejich výšková převaha. Utkání nechybělo díky motivaci některých bývalých hráčů Strakonic nasazení a bojovnost. Katovičtí dobře bránili, naši branku ohrožovali víceméně ze standardních situací. Nám chyběla přesnost ve finální fázi. Druhý poločas se hrál nahoru–dolů, velkou šanci měl domácí Pavel Bálek, ale přestřelil. V 53. minutě přišel rozhodující moment, kdy po autu Kotrnocha Říský z otočky nedal Voseckému šanci a střelou do šibenice zajistil šťastnou výhru. K dobré úrovni zápasu přispěli Katovičtí obětavým výkonem, za který by si asi bod zasloužili.“

Sestava: Švehla – Rybák, Peroutka, P. Cibulka, Černý – Kotrnoch, Kuneš, Chalupa, Křivanec (87. Kohout) – Říský (90. Jevčák), Košík (66. Rejšek).

Netolice – Blatná 0:2 (0:1)

Karel Krejčí, trenér: „Hráči během dvou kol poznali, co od nich požaduji a plnili pokyny. Výhodou bylo i to, že se všichni uzdravili. Do vedení jsme se dostali po půlhodině hry, kdy utekl Nový, poslal centr na Šafandu, který na zadní tyči dorazil míč do brány. Druhý gól jsme přidali až pět minut před koncem, na zadní tyči se po centru přesně z voleje trefil Motejzík. Výsledek mohl být vyšší, ale i tak jsem rád za výhru 2:0. V naší hře byly i fotbalové momenty, jaké bych chtěl, aby byly k vidění. Takže jen v tom pokračovat.“

Sestava: Fiřt – Vanduch, Petrášek, Rubáš, Uldrich – Skuhravý (46. Motejzík), Řezáč, Brynda, Paprštein (85. Kratochvíl), Šafanda – Nový (80. M. Bulka).

Místo události:
20.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 15 800 Kč

Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci ostatní zpracovatelé masa. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o balící práce, KONTAKT: Mykola Kostan, tel.: 608885206. Pracoviště: Královský styl s.r.o.- pracoviště vodňany, Radomilická, č.p. 886, 389 01 Vodňany. Informace: Kostan Mykola, +420 608 885 206.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 18 000 Kč

Hlavní účetní hlavní účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: , - vedení účetnictví příspěvkové organizace, - praxe v oboru výhodou, Možnost prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou, Zkušební doba 3 měsíce, VÝHODY: příspěvek na penzijní připojištění, závodní stravování, 5 týdnů dovolené, KONTAKT: Havelková Jaroslava, tel.: 383412321, e-mail: havelkova@soublatna.cz, Ing. Miroslav Čapek, tel. 383412322. Pracoviště: Střední odborné učiliště blatná, U Sladovny, č.p. 671, 388 01 Blatná. Informace: Jaroslava Havelková, +420 383 412 321.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 12 200 Kč

Pomocní kuchaři pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: nižší střední. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o pomocné práce v kuchyni, 12 hodinové směny, Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, Mzda: od 12.200,-Kč + odměny (mzda bude předmětem osobního jednání), KONTAKT: Mgr. Hejduková Dana, tel.: 602366130, e-mail: hejdukova@volynskalecebna.cz. Pracoviště: Nemocnice volyně s.r.o., Husova, č.p. 401, 387 01 Volyně. Informace: Dana Hejduková, +420 602 366 130.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 130 Kč

Obsluha ostatních strojů na výrobu a úpravu textilních, kožených a kožešinových výrobků jinde neuvedená seřizovač - úsek výroba přádelny 2626. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o práci v textilní výrobě, obsluha strojů na výrobu a úpravu textilních, kožených a kožešinových výrobků, Pracovní poměr na 1/2roku s možností prodloužení, POŽADAVKY: vzdělání nejlépe technického směru - v oboru mechanik seřizovač, zámečník,, Práce na 2 směny, plat: 107,-Kč/hod, po zaučení navýšení, pracovní doba 37,5hod/týden, VÝHODY: týden dovolené navíc, příspěvěk na stravu, KONTAKT: Ing. Vondrysová Anna, tel: 383 605 313, e-mail: anna.vondrysova@tonak.cz, osobně na adrese Heydukova 1111, Strakonice - denně od 9 do 11 hod.. Pracoviště: Tonak, a.s. závod strakonice, Heydukova, č.p. 1111, 386 01 Strakonice 1. Informace: Anna Vondrysová, +420 383 605 313.

Ruská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
11

Krásná žena z Orientu, Ruska či Uruguaye? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny A

Volejbalisté Strakonic zakončili úspěšnou sezonu.
49

OBRAZEM: Volejbalisté hodnotili úspěšnou sezonu

Studenti se učí historii od těch, kteří ji zažili

České Budějovice - Mladí historici se zajímali o minulost zkušenějších sousedů.

Nová budějovická hala finišuje s výběrovým řízením

České Budějovice – Do konce července by mohla českobudějovická radnice uzavřít smlouvu s vítězem výběrového řízení na demolici staré a stavbu nové sportovní haly ve Stromovce. Podle náměstka primátora Petra Holického mají firmy odevzdat své cenové nabídky do konce tohoto týdne.

OBRAZEM: Mladí atleti měli na programu okresní soutěž škol

Strakonicko - Okresní kolo v lehkoatletické všestrannosti prvního stupně základních škol bylo na programu nyní v úterý.