Páté vítězství si na konto připsali divizní fotbalisté Strakonic. V neděli 17. října doma v 11. kole porazili Koloveč 3:1 (2:0). V tabulce jim o skóre patří šestá příčka.

Skvělé utkání odehrál záložník Martin Vozábal, který se zapsal dvakrát mezi střelce.

Přitom nad jeho startem visel otazník kvůli zranění levého kotníku, které utrpěl v minulém duelu. „Z jedné strany jsem ho měl roztrhlý a z druhé prošláplé vazy. Dávali jsme to dohromady. Vydrželo to a nezhoršilo se to. Bolí mě to při nějakém pohybu, ale šlo s tím hrát, to je podstatné,“ přiblížil po zápase Vozábal.

Strakoničtí začali aktivně a do vedení šli ve 13. minutě po krásné kombinační akci, kdy Káník přihrál Holanovi, ten ve vápně našel Mrkvičku, pro kterého už nebyl problém do prázdné branky skórovat.

Na 2:0 zvyšoval dvě minuty před přestávkou Vozábal, kdy se nádherně trefil z přímého kopu z dvaadvaceti metrů. „Vystřelil jsem a skončilo to v šibenici,“ komentoval svoji první trefu ve stylu ´jen tak mimochodem´ záložník.

I po změně stran se domácí tlačili do útoku, chybělo však opětovně to hlavní – zakončení. A když už přišlo, tak přesnější muška. Koloveč se do největší příležitosti dostala v 76. minutě – pokus Došlého vyrazil brankář Kučera na roh, po němž se hlavou trefil Pavlík a snížil.

V 88. minutě o sobě dal znovu vědět Martin Vozábal, povedenou trefou přidal pojistku na 3:1. „Jsem rád, že jsme vyhráli. Ale bodů máme stále málo, to je průšvih.“

Hodnocení trenéra Strakonic Františka Baráta: „Bylo to povinné vítězství. Ale já asi až do konce podzimu budu jako kafemlejnek a budu pořád dokola opakovat – není to ono. Vždy mi někdo z lidí, na které spoléhám, vypadne. Nebudu to říkat do novin, to je pro nás, pro kabinu, řeknu to těm hráčům. Nejsme ale natolik silní, abychom mohli výpadek jednoho dvou hráčů, nota bene když za normálních okolností jsou to opory, nahradit. Pak i ta bojovná Koloveč, která nic moc nehraje, nám dělá problémy a máme s tím starosti. Zápas se vyvíjel dobře, vstřelili jsme dva góly, ale nechali jsme si dát kontaktní branku. Řeknu to zjednodušeně – spokojený jsem s výkonem některých hráčů, zejména Martina Vozábala a obou stoperů, ale týmový výkon má ještě pořád daleko k tomu, jak si to představuji. Máme na to, abychom v tomto složení hráli lépe, lepší fotbal.“

Deník hned po zápase požádal o hodnocení i trenéra hostů Ivana Kovacze, ten se však nechtěl vyjádřit se slovy: „Bez komentáře.“

V příštím kole čeká Strakonice venku duel proti nejslabšímu týmu soutěže, kterým je FC Zličín. Poslední tým tabulky dosud nebodoval.

MILOŠ VRÁTNÝ