Série vítězství fotbalistů Strakonic se zastavila na čísle tři. V 10. kole přišla porážka 0:1 na hřišti Bohemians 1905 B.

Bylo to první zaváhání týmu poté, co ho převzal kouč František Barát. Ten jej proti klokanům nevedl, pobýval totiž na Slovensku. Strakoničtí v tabulce klesli na sedmou příčku. A co víc, v utkání se zranil Martin Vozábal, tvůrce hry.

Podle asistenta trenéra Přemysla Šrouba měl tým od Otavy určitě na to přivézt bod. „Řekl bych, že jsme po většinu zápasu byli lepší, ale nevyužili jsme šance, kterých byla celá řada,“ řekl. „Měli jsme čtyři až pět velkých příležitostí, které jsme měli zakončit lépe. Ale chyběl nám klid v koncovce. Branku jsme nedali, na vítězství jsme tak myslet nemohli,“ zdůraznil Šroub.

Rozhodující okamžik utkání přišel v 76. minutě, kdy se prosadil Škoda. „Domácí vstřelili gól po jediném brejku, je to škoda,“ dodal asistent.

A jak to vypadá se zraněním Martina Vozábala, který duel nedohrál? „Soupeř mu zajel na kotník a přišlápl ho. Po zápase to nevypadalo dobře, bude to asi výron. jestli bude pro příští utkání, to je zatím těžké říci,“ uvedl Přemysl Šroub.

V neděli 17. října od 15.30 hodin Strakonice hostí Koloveč, která je nováčkem soutěže, v minulé sezoně vyhrála přebor Plzeňského kraje. V tabulce je osmá o bod za Jihočechy.