BOHEMIANS 1905 B – STRAKONICE 1:0 (0:0)

Třízápasová vítězná šňůra Strakonic skončila. Jihočeši podlehli v legendárním Ďolíčku béčku domácích Bohemians 1905 0:1. Trenér František Barát se utkání nezúčastnil, protože v době zápasu pobýval na Slovensku. Tým vedl a i připravoval na zápas majitel klubu Michal Káník. Barát tak stále zatím má stoprocentní bilanci.

První půle nabídla vyrovnanou partii jak ve hře, tak i na šance. Jihočeši zahrozili poprvé v 5. minutě, ale Mrkvička zamířil levačkou ve vápně nad. V 15. minutě prošel Káník přes dva hráče, odražený míč se dostal do slibné pozice k Šimánkovi, ale ten také přestřelil. Ve 20. minutě zahrozili i domácí. Kučera musel zneškodnit nepříjemnou střelu z hranice pokutového území.

Ve druhé půli byli aktivnější Strakoničtí a v okamžiku, kdy hru ovládali a dostali se do tří slibných šancí, udeřili Klokani. V 76. minutě napřáhl z levé strany z 20 metrů Škoda a krásnou střelou do šibenice nedal Kučerovi sebemenší šanci – 1:0. Závěr byl hektický a zřejmě to umocnilo i zranění Vozábala. Má poraněný kotník, zřejmě se jedná o výron. V závěru hostům hodně chyběl.

Branka: 76. Škoda. Rozhodčí: Haltuf – Vlasjak, Hrubeš. ŽK: 2:0 (Hauer, Kraus). Diváci: 672.

Strakonice: Kučera – Endl, Bambule, Peroutka, Šimánek – Vozábal (64. Listopad), Benedikt, Kotrba (85. K. Cibulka), Káník – Mrkvička (68. Říský), Holan.

JAN ŠKRLE