Komentáře k zápasům divizních dorostenců SK Strakonice 1908 – 9. kolo:

Starší: Dynamo České Budějovice B – Strakonice 4:0 (0:0), mladší: Dynamo České Budějovice B – Strakonice 2:0 (1:0).

Jaroslav Kylberger, trenér staršího týmu: „Naprosto zasloužené vítězství domácích v zápase, v němž jsme sice dali Plavcem první gól, ale ten nebyl pro ofsajd uznán. Soupeř nás přehrával ve všech směrech a jen kvůli jejich zbrklosti a výkonu Rojíka skončil poločas nerozhodně. Bohužel jsme chybovali již v začátku druhého poločasu a domácí trestali i s naší pomocí. Druhý gól byl vlastní, třetí z penalty a čtvrtý po hrubé chybě obou stoperů. Žádnou z našich akcí se nepovedlo dotáhnou k vážnějšímu ohrožení branky, za zmínku stojí jen trestný kop Frka do šibenice, bohužel s efektním zákrokem domácího gólmana.“

Sestava: Rojík – Tomášek, Pintíř, Frk, Pospíchal – Funda, Hoch, Uher, Plavec – Hrach, Kovárna. Střídali Linhart, Chvosta, Diviš.

14. Český Krumlov 8 1 1 6 5:17    4

Martin Červinka, trenér mladšího týmu: „Na Složišti jsme určitě předvedli výkon, za který se nemusíme stydět. Domácím jsme pořádně ztrpčovali cestu za třemi body. Do utkání jsme tentokrát vstoupili dobře, žádný gólový zkrat hned v úvodní minutě jako v minulých zápasech. Naopak, naše hra byla hodně aktivní směrem dopředu a to i díky perfektní hře naší středové řady. Ovšem chyb jsme se nevyvarovali a po jedné z nich, kdy v 15. minutě útočník domácích utekl obraně a křížnou přihrávkou našel spoluhráče, který prostřelil Wagnera. Do konce poločasu jsme měli více ze hry a vyrovnání viselo na vlásku. Po přestávce jsme byli opět hodně na míči, žádný atak od soupeře se nekonal. Klíčový moment zápasu přišel v 65. minutě, kdy se skvěle po levé straně od obránce uvolnil Diviš, dostal se přímo před branku domácích, ale z těžkého úhlu jenom nastřelil vyběhnuvšího brankáře. Pět minut poté na střelu Českobudějovických nedosáhl Wagner a domácí si tímto gólem pojistili perně vydřené vítězství.“

Sestava: Wagner – Nejedlý, Pintíř, Dvořák, Jarolím – Kocanda, Chvosta, Toman, Staněk – Diviš, Benedikt.

 1. Dyn. Č. Budějovice B 8 8 0 0 27:4   24
2. SKP Č. Budějovice 8 6 1 1 23:9   19
3. Motorlet Praha B 8 5 0 3 22:14   15
4. Vejprnice 8 5 0 3 22:14   15
5. ZČE Plzeň 8 5 0 3 17:11   15
6. Vlašim 8 5 0 3 9:15   15
7. Roudné 8 3 2 3 8:7   11