Premiéru na lavičce fotbalistů Strakonic si v neděli 19. září na Křemelce odbyde nový trenér František Barát. Tým od Otavy od 16.30 hodin hostí Hořovicko, osmý tým tabulky. Jihočeši jsou jedenáctí.

„Viděl jsem Hořovicko před týdnem proti Příbrami B. Jeho kádr se oproti loňské sezoně příliš nezměnil. Je to silné mužstvo, vím, co nás čeká. Doufám, že podáme zlepšený výkon, který bude na soupeře stačit a vyhrajeme,“ uvedl v pátek.

Co se týče změn v sestavě, ty se podle Baráta příliš velké dělat nedají. Rozhoduje se prý jen, koho postaví do útoku. K dispozici by už měl být Václav Mrkvička, kterého trápila třísla. Naopak se zranil druhý gólman Tomáš Švehla a drobné problémy má Martin Vozábal. U něj se uvidí, zda nastoupí.

Jednu změnu už František Barát udělal, týká se struktury tréninků. „Nechci, aby den před zápasem bylo volno. Když bude mezi zápasy týden, budeme trénovat čtyřikrát, v kratším sledu třikrát,“ přiblížil kouč.

Další dvojice (7.): Votice – FK Tábor, Litol – Vlašim B, Benešov – FC Zličín, Domažlice – Koloveč, Třeboň – Bohemians 1905 B, Sezimovo Ústí B – Doubravka, 1. FK Příbram B – Motorlet Praha.