O víkendu se rozběhne nový ročník I. A třídy fotbalistů. Ve skupině A zasáhne do bojů šestice ze Strakonicka. Jaké ambice týmy mají?

KATOVICE. Umístit se lépe než v minulé sezoně. Takovou ambici mají Katovičtí, kteří minule skončili devátí. „Chtěli bychom v podzimní části získat minimálně tolik bodů, abychom přes zimu nemuseli myslet na sestupové příčky,“ uvedl trenér Roman Malý.

S přípravou byl spokojený, tým sehrál kvalitní zápasy – zejména s účastníky krajského přeboru Čížovou a Čkyní. „I přes těsné porážky jsem byl s herním projevem spokojený,“ poznamenal.

Tým posílil, do každé řady přišel kvalitní hráč. „Tomáš Hajdušek nám zkvalitní obranu, Lojza Roučka by měl zkvalitnit hru ve středu hřiště a od Petra Januse očekávám proměňování šancí, kde nás momentálně nejvíc tlačí bota.“ Tip Malého na vítěze jsou Strakonice B.

BLATNÁ. S novým koučem jdou do sezony fotbalisté Blatné. Tým v polovině července převzal František Bican. Jaké má cíle? „V první řadě chceme konsolidovat mužstvo. Co se týče umístění, určitě chceme hrát v klidném středu tabulky,“ přiblížil. Ohledně tréninků si kormidelník želel na účast hráčů. „Myslel jsem, že to bude lepší. Hráči měli různě dovolené.“

Blatenští odehráli šest zápasů – pětkrát prohráli, jednou remizovali. „Po herní stránce tým hodnotit nemohu, ještě jsme se nesešli kompletní,“ uvedl Bican. Mužstvo opustil Petr Čadek, přišel útočník Jiří Motejzík z Písku.

Favoritem na postup ze skupiny je pro Bicana Olešník.

SEDLICE. Tým, který v minulé sezoně skončil v tabulce pátý, se nezměnil. Do přípravy se ale zapojili dlouhodobí marodi Jindřich Šiška a Milan Našinec. „S tréninkovou morálkou jsem byl spokojený, hráči chodili poctivě, mají za sebou hodně tréninkových jednotek,“ pochvaloval si trenér Pavel Koubek. „To je pozitivní, snad se to přenese i do soutěže. I. A třída bude letos jiná, je v ní hodně jiných týmů. Bude hodně vyrovnaná.“

Co se týče cílů Sedlických, kouč si přeje nemít starosti se záchranou. Rád by navázal na úspěšné jaro. „Chtěl bych se pohybovat ve středu tabulky, nejraději v její horní polovině.“ Jako favority na prvenství vidí Strakonice B, Vodňany a Olešník.

STRAKONICE B. „S průběhem přípravy a také s výsledky jsem vcelku spokojen. Na hráčích je vidět chuť i odhodlání, čímž musíme nahradit v mladém týmu určitou nezkušenost,“ prohlásil nový trenér divizní rezervy Stanislav Blažek.

Jeho tým je považován za jednoho z největších favoritů na prvenství. A Blažek potvrzuje, že by se tým rád pohyboval na předních pozicích. „V možnostech a vzhledem ke kvalitě hráčů to jistě je reálné. Ovšem vše se bude také odvíjet od stavu kádru A-týmu a míry využití hráčů béčka v něm a naopak,“ konstatoval.

Netroufne si ale pasovat favorita soutěže, podle jeho slov je jich více. „To přispěje spolu s množstvím derby k atraktivitě,“ zdůraznil.

VODŇANY. V minulé sezoně účastník krajského přeboru. Tedy asi i jeden z favoritů na prvenství. Takže jaké ambice mají Vodňanští? „Budeme se snažit hrát co nejvýše a kdyby to vyšlo, tak hrát o postup. Mančaft na to má, musíme mít ale také štěstí. Jde o to dobře začít,“ uvedl trenér Miroslav Vokatý.

Mužstvo posílilo, přišli Petr Hovorka a Lukáš Strachota, oba ofenzivní hráči. Vrátil se také Jakub Bače. Odchod byl jen jeden, z důvodu stěhování skončil Petr Celý. „Největší pozitivum přípravy je, že se zvýšila konkurence.“

O čelo podle Miroslava Vokatého bude hrát strakonické béčko, silný bude i Olešník.

OSEK. Opět hrát na špičce tabulky, takový cíl si dávají v Oseku. V minulé sezoně skončilo mužstvo třetí. „Myslím, že bychom měli být stejně silní jako na jaře. Hráči jsou spolu ale o půl roku déle, což by se na herní kvalitě mělo projevit,“ zmínil se trenér Jiří Slabý. Tým zůstal nezměněn.
V přípravě odehráli Osečtí duely s těžšími i lehčími soupeři. „Některé jsme odehráli bez řady hráčů základní sestavy. Ale vládne spokojenost s výsledky i s předvedenou hrou,“ dodal kouč.

Jako největšího adepta na prvenství vidí Jiří Slabý béčko Strakonic. Znovu silný bude podle něj Olešník.

Soupisky

KATOVICE
Brankáři: Jan Matějovský, Petr Vosecký, Petr Brož
Obránci: Tomáš Kroupa, Petr Vlček, Lukáš Vápeník, Tomáš Hajdušek, Petr Kuncl, Karel Malý, Roman Veselý
Záložníci: Josef Bálek, Pavel Bálek, Karel Papež, Alois Roučka, Martin Koblic, Libor Blatský,
Útočníci: Jan Beneš, Ladislav Kálal, Petr Janus, Michal Mertl, Pavel Krejsa

BLATNÁ
Brankáři:
Martin Fiřt, Jiří Mráz
Obránci: Radek Uldrich, Václav Skuhravý, Vladimír Kratochvíl, David Rubáš, Michal Petrášek, Petr Mikolášek, Václav Stejskal, Tomáš Hanousek, Martin Říský
Záložníci: Štěpán Brynda, Michal Vanduch, Ondřej Paprštein, Martin Bulka, Jakub Nový
Útočníci: Václav Polan, Jiří Motejzík, Karel Šrámek

SEDLICE
Brankáři:
Radek Charvát, Michal Křišťan
Obránci: Vladimír Klíma, Zdeněk Svoboda, Jiří Čabrádek, Jan Obleser, Jindřich Šiška
Záložníci: Josef Němec, Martin Běloušek, Jiří Hrouda, Zdeněk Mikeš, Martin Čapek, Michal Sladký, Ivan Šiška
Útočníci: Jiří Musil, Milan Našinec, Michal Pecko, Petr Hornát

STRAKONICE B
Brankář:
Bohumil Mára
Obránci: Petr Rybák, Karel Cibulka, Libor Horejš, Petr Kohout, Josef Mráz, Martin Sokol, Ladislav Černý
Záložníci: Petr Cibulka, Martin Jevčák, Petr Kotrba, Ondřej Kotrnoch, Ondřej Křivanec, Radim Kuneš
Útočníci: Pavel Rejšek, Jiří Křiváček, Jakub Říský

VODŇANY
Brankáři:
Jiří Novák, Jan Chalupský
Obránci: Jan Hajný, Michal Vokatý, Pavel Fiala, Radek Kapusta, Tomáš Konvička, Lukáš Filip
Záložníci: Michal Hojdekr, Drahomír Vítovec, Josef Chalupský, Jakub Bače, Karel Štěch, Lukáš Strachota
Útočníci: Jakub Krejčí, Tomáš Machnyk, Petr Hovorka

OSEK
Brankáři:
Jiří Chaluš, Josef Kahovec
Obránci: Vít Michalec, Martin Kroupa, Jiří Čapek, Martin Havránek, Vít Hanáček, Tomáš Krenk, Karel Kalianko
Záložníci: Jaroslav Čejka, Vojtěch Kacetl, Jan Schánělec, Karel Maroušek, Tomáš Hromek
Útočníci: Tomáš Herzig, Martin Carda, Vlado Kahuy