Fotbalisty sousedovické Westry v nové sezoně I. B třídy nečeká nic lehkého. Budou obhajovat vynikající druhé místo z minulého ročníku. „Chceme potvrdit výsledky z předchozí sezony a zaútočit na nejvyšší místa v tabulce,“ říká k plánům trenér Roman Remeš. Výsledky mužstva v přípravě byly ale jako na houpačce…

Jak jste byl spokojený s průběhem přípravy?
Spokojený jsem určitě víc, než v zimní přestávce. Docházka byla o něco lepší, protože se k nám připojili i hráči z béčka a tedy i kluci z loňského dorostu, o které jsem hodně stál už v zimě – Masák, Mráz a Kafka. Na půlroční hostování ze Štěkně přišel Kotrba výměnou za Mikase.

Na co jste se zaměřili hlavně? Kde vás tlačila bota?
Ze začátku jsme trochu víc běhali, tam nás tlačila na jaře bota, síly v závěru soutěže docela chyběly. Ze začátku nás trochu omezovala velká horka, ale v lesích se to zvládnout dalo. Poté jsme pracovali na výbušnosti, na práci s míčem a v závěru i trochu na taktice.

Kolik zápasů s jakými výsledky za sebou máte a co vám napověděly?
Odehráli jsme pět přípravných utkání. V Dražejově jsme vyhráli 5:1, ve Vacově prohráli 4:6, poté jsme utrpěli debakl 0:8 s béčkem Strakonic, nad Blatnou jsme zvítězili 4:1 a v generálce v Oseku přišel debakl 2:8. První zápas byl takový na rozkoukaní, druhý ve Vacově zase docela bohatý na góly a ten se Strakonicemi nám ani jim nic nedal. Výbuchem bych to nenazval, jen spíš kvalita soupeře byla jiná, než jsme původně mysleli. Ono by to bylo jiné, pokud by v sobotu odehrálo áčko mistrák a béčko třeba turnaj v Poříčí a mně by nechyběli čtyři hráči oproti předchozím přípravným zápasům. To nic ale neubírá na kvalitě kluků, kteří nastoupili v prvním poločase. Standovi (Blažkovi, trenérovi Strakonic B – pozn. redakce) přeji, aby takhle kompletní byl pokaždé, protože by soutěží projeli jako nůž máslem. S takovým kádrem musí být radost pracovat. Generálku jsme absolutně nezvládli, s naším týmem to je jako na houpačce. Jeden zápas nahoře, druhý propadák. Zápasy mi trochu pomohly, jak rozestavět mužstvo, kdo si s kým vyhoví a nevyhoví. Pak jsme zkoušeli, tedy hlavně v těch dvou prvních utkáních, nové rozestavění, se kterým bych chtěl hrát na soupeřových hřištích.

Jakých změn doznal kádr? Budete silnější než v minulé sezoně? Můžete zopakovat druhé místo?
Určitě můžu mluvit o odchodech. Druhý nejlepší střelec Křížek odjel za prací na Corfu, bek Brynda do Anglie a Lukáš Duba je nadále pracovně zaneprázdněn. O příchodech dvou hráčů, kteří u nás chtějí být stále, jednáme. Svého asistenta stále nemám, ale na pozici vedoucího mužstva už mám Aleše Dubu a pak Michala Šilhana, z čehož mám velkou radost. Stejně tak, že mi v kádru zůstali kapitán Milan Glazunov a brankář Jarda Šilhan, o které byl velký zájem z mnoha klubů nejen na Strakonicku. Bohužel se Jarda v neděli v Oseku zranil. Doufám, že bude moci v mistráku nastoupit. Jestli vyjdou plánované posily a mladí budou pracovat jako doposud, myslím, že budeme minimálně silní jako v minulé sezoně.

Jaké cíle vám dalo vedení?
Bavili jsme se o nich a jsou stejné jako ty moje a celého mužstva. Minimálně chceme potvrdit výsledky z předchozí sezony a zaútočit na nejvyšší příčky v tabulce. Úkol to určitě nebude lehký, ale uděláme pro to maximum.