Fotbalisté Strakonic budou mít ve středu příležitost složit reparát. Po nevydařené nedělní premiéře, ve které doma překvapivě podlehli Domažlicím 0:2, zamíří do Benešova. Zde je od 17.30 hodin čeká dohrávka 1. kola.

„Určitě se nesmíme dopouštět takových chyb, jaké jsme předvedli v neděli – ať gólman Kučera nebo obrana. Musíme být také agresivnější v zakončení a tlačit se víc do vápna,“ upřesnil kouč Přemysl Šroub. „Ale nedělal bych z té porážky vědu. Musíme se rychle oklepat a přivézt body teď.“

Benešov vstoupil do sezony úspěšně, v sobotu zvítězil venku nad Hořovickem 3:1. Podle trenéra má kvalitní střed zálohy, hraje dobře kombinačně. Nečeká proto, že by vyrukoval s taktikou jako Domažlice – tedy především bránit a spoléhat jen na brejky. „Myslím, že to by nám mohlo víc svědčit, tím by se nám mohl otevírat prostor pro útočení,“ zmínil se Šroub.

S ohledem na minulý duel, ve kterém se podle Přemysla Šrouba nedařilo jeho svěřencům skoro nic, dojde ke změnám v sestavě. Jak hráčským, tak pozičním. „Nehrály nám dobře kraje zálohy, beci se nezapojovali do útočení,“ uvedl některé příklady.