V minulé sezoně vyhrávali, byli postrachem soupeřů. A nakonec si vybojovali postup do vyšší soutěže. V té nadcházející ale může být vše jinak.

Jak zvládnou fotbalisté Poříčí přechod z okresního přeboru do I. B třídy? Hned první odpověď trenéra Václava Palivce ohledně přípravy nezní moc optimisticky. „Oslavy do I. B předčily přípravu na novou soutěž. Oslav se zúčastnili úplně všichni, ale někteří borci ještě přípravu nezahájili. Co se týče účasti, chodí stejná parta, která to bude muset táhnout i v soutěži.“

Osobně se prý nebojí sestupového umístění, plánuje nahrát 30 bodů. „Po dvou minulých sezonách, kdy jsme museli v kvalitním okresním přeboru uhrát přes 60 bodů, si myslím, že je to reálné,“ vysvětlil Palivec.

Kádr doznal změn, dle vyjádření trenéra oslabil. Skončili Maršala a Sedláček, Harenčák bude připraven až na 3. kolo. „Někteří pracují až do večera, tak uvidíme. Každopádně někoho sehnat musíme, v jednání je příchod špílmachra, kterého jsem vedl v ČFL. Sháníme ještě gólmana, protože jeden z našich brankářů je pracovně zaneprázdněn,“ přiblížil Palivec.

A jak je to s areálem v Poříčí? Jakých změn doznal kvůli vyšší soutěži? „Tráva je solidní, ostatní se musí zlepšit – kabiny pro rozhodčí, sprchy a další drobné věci, které v přeboru být nemusí,“ zmínil se Václav Palivec, který přeje všem poříčským fandům pěkné zápasy.