Platí za jistotu, je oporou. Ale tenhle zápas se mu nepovedl. Strakonický gólman Marek Kučera udělal v utkání 2. kola divize v neděli 15. srpna doma proti Domažlicím hrubou chybu, po které dal soupeř do prázdné brány gól na 1:0. Byl to klíčový moment zápasu. Jihočeši odpověď nenalezli, Jiskra nakonec zvítězila 2:0.

Jak byste popsal první inkasovaný gól, který jde na váš vrub?
Míč šel za obranu a počítal jsem, že mi dojde až do vápna. Na suché trávě šel ale pomaleji. První myšlenka byla, že si ho pustím do vápna. Viděl jsem, jak na mě běží útočící hráč, tak jsem se vrátil, couval jsem s balonem a myslel si, že ke mně přijde dříve. Ale zpomalil se a jak jsem se vracel, podklouzl jsem a skončilo to gólem, který jde na můj vrub a který nás podle mého hodně srazil do kolen.

V prvním poločase jste celkově působil hodně nejistě, balony jste jen vyrážel. A v jednom případě z toho byl gól, který ale rozhodčí pro ofsajd naštěstí pro vás neuznal.
Balon mi padal, to je pravda. Ale byly to střely z velkého vápna, přes obránce, které jsem viděl na poslední chvíli. Nechci se na to vymlouvat, padalo mi to. Asi jsem se necítil úplně ve své kůži.

Prohráli jste 0:2. Kde byl z vašeho pohledu problém? Přece jen, při pohledu na jména v kádru se čekala větší ofenzivní síla.
To určitě, ale jména fotbal nehrajou. Myslím, že jsme do toho zápasu šli hodně přemotivovaní. Toužili jsme po vítězství, ale nešli jsme si pro něj. Domažlice bojovaly, běhaly, přehrály nás silově, dá se říci ve všech směrech. Musíme to napravit, hrát jednoduše a ne složitě. Doufám, že výsledky se dostaví a že tuhle porážku odčiníme už ve středu v Benešově.

Mohlo nějakou roli sehrát i to, že Domažlice už za sebou jeden zápas měly, zatímco pro vás to byla premiéra v nové sezoně?
Myslím, že ne. Domažlice v prvním kole vyhrály nad béčkem Příbrami 2:1 a ukázaly, že mají dobrý mančaft. My jsme sice v prvním kole nehráli, ale trénovali jsme a o to víc jsme se těšili na toto utkání. Měli jsme prostě všichni špatný den a podali jsme katastrofální výkon.

Po dlouhé době přišli i diváci ve větším počtu, bylo jich tři sta. A zrovna nejlépe jste se neuvedli…
Určitě. Doufám, že na nás nezanevřou. Věřím, že jsme si to špatné vybrali a další zápasy budou lepší a že divákům dokážeme, že fotbal hrát umíme, stejně tak dávat góly.