Pořádná ledová sprcha. To byla pro strakonické fotbalisty jejich premiéra v nové divizní sezoně.

Ve 2. kole doma v neděli 15. srpna po špatném výkonu podlehli Domažlicím 0:2 (0:1). To nečekal nikdo. „Je to obrovské zklamání. Doma se vyhrávat musí, to je povinnost. Zápas jsme nezvládli, soupeři jsme darovali oba góly,“ hodnotil utkání domácí kouč Karel Sládek. „Hosté si za bojovnost a chuť porvat se o každý balon ale zasloužili vyhrát.“

Jihočeši byli v úvodní půlhodině lepší, ale v koncovce jim chyběl větší důraz a přesnost. Hosté podnikli za tuto dobu jediný brejk a hned dali gól – brankář Kučera neudržel středu z dálky a vyražený míč dopravil do branky Havlíček. Rozhodčí však gól neuznal pro ofsajd.

Vzít si ponaučení

Domažličtí se mohli radovat až ve 32. minutě, kdy vyrobil obrovskou chybu Kučera: vyběhl na míč, za kterým v úniku postupoval i Bahleda, minul ho a pro hostujícího hráče už nebyl problém otevřít skóre. „Tenhle gól nás posadil do sedla,“ zmínil se hostující trenér Zdeněk Michálek.

Poté byli lepší Západočeši a v 55. minutě dali na 2:0, prosadil se Leitl. „Bylo to po naší standardní situaci, kdy jsme přestali bránit a soupeř šel ve čtyřech proti jednomu a využil toho,“ popsal Sládek.

Domácí měli největší šanci v 67. minutě, Vozábal ale z přímého kopu z 22 metrů trefil jen tyč. V závěru orazítkovali břevno. „Podali jsme špatný výkon – bez důrazu, bojovnosti a především bez chuti po vítězství. To nám hodně chybělo. Hosté šli víc za vítězstvím. Na druhou stranu – nastřelili jsme ale břevna a tyč. Věřím, že kdybychom dali my první gól, Domažlice by to musely otevřít a hra by vypadala jinak. Věděli jsme, že přijedou s obrannou taktikou. Nezbývá, než se poučit,“ prohlásil Karel Sládek.

Hodnocení trenéra Zdeňka Michálka? „Domácí byli lepším mužstvem, drželi víc míč, my jsme chodili do rychlých protiútoků. Vládne spokojenost, jsme rádi, že jsme utkání zvládli,“ lebedil si. Podle něj bylo pro jeho svěřence výhodou, že Strakonice hrály teprve první zápas sezony. „Kdyby byli domácí rozehraní, bylo by to složité. Hráli jsme ale důsledně v obraně, ve druhém poločase jsme však měli i dvakrát štěstí při tyči a břevnu.“

Karel Sládek si nemyslí, že by byla pro Strakonice taková nevýhoda, že to byl jejich první zápas. „Takový mančaft, jaký tady nyní máme, si s tím musí poradit. S taktikou jako Domažlice sem přijede devadesát procent týmů – bránit a čekat na rychlé brejky. Ukázalo se, že s tím máme problémy. Musíme si sednout, probrat to a vzít si ponaučení, aby se takové chyby už neopakovaly,“ vysvětlil.

Strakoničtí se také nepředvedli nejlépe před fanoušky, kterých po dlouhé době přišly tři stovky a jistě čekali mnohem víc. „To nás mrzí. Konečně diváci přišli ve větším počtu a my jsme de facto nepředvedli nic, jen ustrašený výkon,“ konstatoval Sládek.

Už ve středu 18. srpna Strakonice čeká dohrávka odloženého střetnutí 1. kola v Benešově. „Snad v Benešově předvedeme lepší výkon. Jestli chceme pomýšlet na vítězství a přední příčky, musíme hrát jinak,“ zdůraznil kormidelník.