Získat na podzim alespoň dvakrát tolik bodů než před rokem. Takový cíl mají do nadcházejícího ročníku I. A třídy fotbalisté Katovic. „Chceme také výrazně zlepšit domácí bilanci a potěšit hrou naše diváky,“ prohlašuje předseda oddílu Tomáš Hajdušek.

Jak jste prozatím spokojeni s celkovým průběhem letní přípravy? Jak s přípravnými zápasy?
Příprava jde podle plánu, ani počasí ji nijak nenarušilo. V přípravných zápasech zatím hledáme střeleckou mušku, ale věřím, že do začátku soutěže to bude v pořádku.

Posílili jste o Tomáše Hajduška ml. a Aloise Roučku, chystáte návrat Petra Januse. To znamená, že jste vyztužili obranu a útok. To byla
v minulé sezoně nejbolavější místa?

Tomáš Hajdušek by měl přinést lepší obranou činnost i kvalitnější zakládání útoků. Lojza Roučka přišel jako tvůrce hry za Strakoše a od Petra Januse si slibujeme nejen vylepšení útoku, ale i „kočírování“ mužstva na hřišti i v kabině. Nejde mít v týmu jen hodné a tiché kluky. Jak říkají Američané: „Nice guys never win!“ (Hodní chlapi nikdy nevyhrávají! – pozn. redakce).

Budou i další změny? Jak se změní kádr oproti minulé sezoně?
Příchody jste vyjmenoval sám. Dále se podařilo prodloužit hostování Kálala s tím, že je sjednána opce na jeho přestup. Kádr ještě rozšířili vyšlí dorostenci. A odchody? Hostování skončilo Strakošovi a Poříčí se o jeho prodloužení bohužel nechtělo ani bavit. Stejně tak skončilo hostování brankáři Vitáčkovi. Do Rakouska odešel ze dne na den Šefčík. Už na konci jarní sezony odletěl do USA kapitán Krejsa, který se vrátí uprostřed podzimu. Na konci podzimu se vrátí z Kanady i Peleška.

Byly příchody vynuceny čistě průběhem loňské sezony, kdy jste bojovali o záchranu?
Byly to přirozené a logické změny, které reagovaly na stav kádru našeho mužstva.

Co aktuálně řešíte především v Katovicích u A–týmu?
Hledáme střeleckou mušku a nemůžeme ji zatím najít. Snad si na to nebudeme muset najmout soukromého detektiva.

Jaké cíle si dáváte do nové sezony?
Získat na podzim alespoň dvakrát tolik bodů než vloni. Výrazně zlepšit domácí bilanci a potěšit hrou naše diváky.

Béčko po dvou letech sestoupilo do okresního přeboru. Jak si představujete spolupráci s áčkem?
Od béčka, které dostal na starost Jiří Richtr, se očekává to, co vždy – tedy aby sloužilo pro mladíky vyšlé z dorostu a další hráče, kteří nebudou v áčku tak vytíženi. A samozřejmě aby svým fotbalem a výsledky bavilo diváky. V poslední sezoně to v tomto smyslu byla velká bída a utrpení.