Většina ze čtrnáctky účastníků vstoupí do sezony v sobotu 14. srpna, kdy se hraje šest zápasů, v neděli je na programu jediný. Začátky jsou v 17 hodin.

Tři mužstva budou v roli nováčků – Štěkeň a béčko Katovic v minulé sezoně sestoupily z I. B třídy, Lnáře se do soutěže vrátily ze III. třídy.

Jak to dopadne?

Jaké budou ambice jednotlivých mužstev?

O návrat zpět do I. B třídy bude usilovat Štěkeň. Chelčice, jimž v uplynulém ročníku postup unikl jen těsně, chtějí hrát v horních patrech tabulky, na postup ale prý nemyslí. Cílem je provést generační obměnu kádru.

Na nejvyšších příčkách by se měl pohybovat Lom, který skončil minule třetí. Ambice hrát nahoře jistě bude mít Volyně, i ta bude patřit k favoritům na prvenství.

Na umístění v lepší polovině tabulky myslí určitě Osek B, kterému skvěle vyšlo jaro (dokáže na něj však navázat?), stejně tak Blatná B, Bavorov (u něj budou ambice možná i větší) či Sedlice B.

Otázkou je, jak silné bude béčko Katovic, které v I. B třídě skončilo v minulé sezoně jasně poslední. Ale v lepší polovině tabulky by se pohybovat mělo.
Stejně jako na špici, i v suterénu tabulky byla situace v uplynulém ročníku velmi vyrovnaná (výjimkou byly pouze poslední Pracejovice, které nasbíraly jen 13 bodů).

Prostor přibližně od čtvrtého místa je otevřený a neznamená to, že zbývající mužstva – Dražejov, Cehnice, Malenice, Střelské Hoštice a Lnáře – budou hrát o záchranu.

Dá se totiž čekat, že některý z týmů překvapí a naopak některý z výše uvedených zklame. Ať směrem nahoru, nebo dolů. Jedná se samozřejmě o papírové předpoklady vycházející i z průběhu uplynulého ročníku. Vše může být úplně jinak.

Divák si může přát jediné – aby byl přebor stejně zajímavý a napínavý jako v předchozím ročníku, kdy se o postup i o sestup hrálo až do samého závěru.