Starší družstvo povedou Jaroslav Kylberger a Daniel Myslík. „Za současné hráčské konstelace bychom se mohli pohybovat do desátého místa. A když budu hodně optimistický, tak v horní polovině tabulky,“ nastínil možnosti týmu Jaroslav Kylberger.

Problémem je hráčská kvalita

Co kouče trápí především, je aktuální stav kádru. „Největším problémem je hráčská kvalita kádru, která byla silně ovlivněna odchody hráčů ročníku 1992 do Písku, Dynama a podobně. V současné době jsme nuceni hrát s hráči ročníku 1994, tedy o dva roky mladšími,“ vysvětlil. Pokud by se ale v průběhu podzimu podařilo ještě tým doplnit, vidí trenér šanci na umístění právě okolo středu tabulky.

Přípravu Strakoničtí zahájili 19. července, hráči absolvovali i soustředění. Odehráli také čtyři přípravné zápasy: s ligovým dorostem Písku remizovali 1:1, muže Vimperku porazili 4:2, ligovému dorostu Dynama České Budějovice podlehli vysoko 0:6 a mužům Katovic 3:6.

Za největší favority na prvenství Jaroslav Kylberger považuje béčko Dynama České Budějovice a ZČE Plzeň, jako černého koně soutěže vidí Vejprnice.

Mladší tým řešil odchod trenéra

V mladším dorostu byla situace před sezonou ještě „divočejší“. Po týdnu přípravy totiž nečekaně rezignoval trenér Jan Buchtele. „Zdůvodnil to tím, že nestíhá, že má hodně práce,“ uvedl kouč Martin Červinka, se kterým Jan Buchtele spolupracoval. „Bylo to velké překvapení, pro mě osobně velká rána. Přitom do té doby bylo vše v pohodě,“ kroutil hlavou. Až tento týden se mu podařilo sehnat asistenta, kterým bude Jan Koubek. A novým vedoucím pro obě družstva se stal Miroslav Průcha.

I mladší dorost se potýkal s úzkým kádrem. „Až tento týden se nám rýsuje reálná soupiska, na které bude šestnáct hráčů,“ doplnil kouč.

Tým se poprvé sešel 19. července, trénoval čtyřikrát týdně. Absolvovat měl původně také soustředění. „Byl jsem na to ale sám, proto se nemohlo realizovat. Odchodem Jana Buchteleho příprava bohužel utrpěla…,“ povzdechl si Martin Červinka.

V přípravných duelech tým podlehl staršímu dorostu Horažďovic 2:5, ligovému mladšímu dorostu českobudějovického Dynama 0:7 a mladšímu dorostu Prachatic 1:6.

S ohledem na všechny uvedené problémy zmínil Martin Červinka jako cíl pohybovat se v klidném středu tabulky. „Všechno navíc bude jen dobře.“ Za favority považuje Motorlet Praha B, Dynamo České Budějovice B, 1. FK Příbram B a Vejprnice.

Los dorostenců

2. kolo (neděle 15. srpna)
Benešov – Strakonice
3. kolo (sobota 21. srpna)
Strakonice – Český Krumlov
4. kolo (sobota 28. srpna)
Sezimovo Ústí – Strakonice
5. kolo (sobota 4. září)
Strakonice – Vlašim
6. kolo (sobota 11. září)
Strakonice – Motorlet Praha B
7. kolo (neděle 19. září)
1. FK Příbram B – Strakonice
8. kolo (sobota 25. září)
Strakonice – SKP České Budějovice
9. kolo (neděle 3. října)
Dynamo České Budějovice B – Strakonice
10. kolo (sobota 9. října)
Strakonice – Prachatice
11. kolo (sobota 16. října)
Roudné – Strakonice
12. kolo (sobota 23. října)
Strakonice – ZČE Plzeň
13. kolo (sobota 30. října)
Vejprnice – Strakonice
1. kolo (sobota 6. listopadu)
Strakonice – Rokycany