Opožděnou premiéru v novém ročníku divize před sebou v neděli 15. srpna mají fotbalisté Strakonic. Na Křemelce v 17 hodin přivítají Domažlice.

Úvodní duel v Benešově minulou sobotu Strakoničtí nesehráli kvůli nezpůsobilému terénu. Západočechům se naopak start vydařil, s béčkem Příbrami si doma poradili 2:1.

Bude pro soupeře výhoda, že už má první utkání za sebou?

„Pro Domažlice je výhra nad Příbramí úspěch. Hlavní výhoda pro ně bude v tom, že už mají splněno, mají první tři body, proto se jim k nám pojede lépe. Co uhrajou u nás, bude navíc,“ uvedl trenér Karel Sládek.

Podle kouče se kádr Domažlických oproti minulé sezoně příliš nezměnil. „Čekám bojovného soupeře, který tady bude chtít uspět. A navíc, vzájemné zápasy jsou vždy vyhecované,“ zdůraznil. „Myslím, že hosté přijedou s obrannou taktikou, budou hrát na brejky. Na nás bude, jak si s tím dokážeme poradit, bude to o trpělivosti. A nesmíme zapomínat na zadní vrátka.“

Současně dodal, že strakonické mužstvo je natolik kvalitní, že by si s tím mělo umět poradit. „Věřím, že to zvládneme. Bude to pro nás první zápas v divizi, navíc doma, těšíme se. Musíme uspět, tím je to zavazující. Ale vzhledem k cílům, které vedení vyhlásilo, se nic jiného než vítězství nebere,“ dodal. To je jistě pravda, Strakonické navíc budou určitě čekat ještě těžší soupeři… „V divizi nebude slabých soupeřů. Po fyzické stránce jsou týmy vyrovnané, pak je to už otázka hráčské kvality.“ A ta by měla být na straně Jihočechů.

Tým od Otavy však nebude kompletní. Natržený sval má Listopad, jeho léčení podle Sládka potrvá tři čtyři týdny. Na marodce je dlouhodobě ještě Košík. I u něj je návrat otázkou několika týdnů.

Co se týče sestavy, mají v této otázce trenéři jasno? „O sestavě máme na devadesát devět procent jasno. Žádné překvapení tam nebude, ani nejde vymyslet,“ uzavřel kouč.

Další dvojice (2.): FK Tábor – Sezimovo Ústí B, 1. FK Příbram B – Třeboň, Hořovicko – Benešov, Motorlet Praha – Litol, Doubravka – Votice, Bohemians 1905 B – Vlašim B, Koloveč – FC Zličín.