V letošním roce jsme se rozhodli že se místo klasického soustředění zúčastníme se staršími žáky mezinárodního turnaje v Dánsku.

CUPDENMARK je největší turnaj mládeže ve Skandinávii, který je pořádán za podpory Dánského fotbalového svazu a mezinárodní asociace UEFA. Pravidelně se ho účastní kolem 170 týmů z celého světa (Brazílie, USA, Paraguay, Ekvádor, Německo, Francie, Norsko, Švédsko, Anglie, Itálie, Skotsko,…).

Celý turnaj se hrál v Ishoj (předměstí Kodaně) ve sportovním centru, které nabízí 16 travnatých fotbalových hřišť, 3 velké sportovní haly, z nichž jedna sloužila všem asi 3000 účastníkům po dobu turnaje jako jídelna, druhá jako herna a třetí jako informační centrum.

Všechny zápasy na turnaji řídili rozhodčí delegovaní asociací UEFA. Celý turnaj byl výborně organizován pomocí dobrovolníků, kteří byli vždy ochotni pomoci. Do turnaje jsme přihlásili dvě družstva, do kategorie hráčů roku narození 1997 a 1996.

Starší uspěli, mladší méně

Naši mladší hráči se hned v prvním zápase museli vypořádat s několika zraněními. Bohužel daleko větším problémem se ukázala únava a psychika hráčů.

První a druhý den se hráli zápasy v základních skupinách a hráči se nedokázali dát první dva dny dohromady. Tak se po čtyřech porážkách dostali do skupiny o 13.-17. místo, ve které uhráli 14. místo.

Určitě kluci měli na víc, ale zranění, únava a psychika udělali své.

Naši starší hráči hned v prvním zápase vyhráli a tím se únava z cesty daleko lépe snášela. V základní skupině si kluci připsali šest bodů ze třech zápasů a tím si zajistili místo v semifinálové skupině.

V semifinále dvakrát remizovali 1:1 a tento výsledek stačil na konečné 3. místo.

Tímto bych chtěl všem hráčům poděkovat nejen za reprezentaci města Blatná ale také České republiky. Ještě musím poděkovat fanouškům, kteří s námi cestovali a celý týden nám trenérům ve všem pomáhali.

JAN JANOTA
Trenér fotbalových žáků Blatné