Strakoničtí fotbalisté začali v úterý 6. července přípravu na další divizní ročník a jejich kádr doznal výrazných změn.

Tým od Otavy by měl v následujících dnech také podepsat smlouvu s českobudějovickým Dynamem o spolupráci a měl by se stát jeho farmou. Jak ale zaznělo na středeční tiskové konferenci Dynama před zahájením nového ročníku Gambrinus ligy, šlo by především o spolupráci s rezervním týmem Dynama, který hraje Českou fotbalovou ligu.

Od pondělí je novým sportovním ředitelem klubu Luděk Cimrhanzl, který přes 20 let trénoval ve Strakonicích mládež, pak působil roky v Rakousku. Michal Káník tak bude pouze majitelem klubu. Mužstvo dál povedou trenéři Přemysl Šroub a Karel Sládek, rezervu převzal Stanislav Blažek, na pozici maséra se vrací z Horažďovic Martin Šobor.

Ve Strakonicích zřejmě budou i v další sezoně působit písečtí hráči Marek Kučera se Stanislavem Legdanem, píseckou enklávu ještě rozšířili Vlastimil Holan a Petr Listopad.

Do přípravy se zapojilo i útočné duo z prachatického Tatranu, střelci Martin Kováčik a Radim Košík, ze Sousedovic (I. B třída) zase tandem brankář Jaroslav Šilhan a záložník Milan Glazunov. Z Řevnic, které odhlásily divizi a budou hrát jen pražskou IV. třídu, se vrátil Tomáš Zelenka. Dalšími navrátilci jsou Ondřej Kotrnoch, který působil v Klatovech, a Patrik Káník z třetiligového Písku. Kádr definitivní podobu získá až v průběhu přípravy.

Jan Škrle