„Již po předminulém sestupu z krajského přeboru v roce 2000 jsme měli zkušenost s tím, že následný podzim v I.A třídě nebývá lehký. I proto jsme před sezónou nevyhlašovali žádné konkrétní cíle a chtěli jsme hrát v horní třetině tabulky. Historie se ale bohužel opakovala. Nedokázali jsme nahradit odcházející Januse a Věnečka a výsledkem bylo pouhých pět bodů z prvních osmi zápasů a průběžné předposlední místo. V důsledku špatných výkonů mužstva rezignoval na svůj post trenér Běloušek a mužstva se ujal dosavadní asistent Roman Malý.

Na lepší časy se začalo blýskat až v 9. kole ve Frymburku, kde jsme v hodně důležitém utkání vyhráli brankou dorostence Papeže těsně 1:0 a do konce podzimu jsme dokázali opustit sestupové příčky. Přesto byla 12. příčka po podzimu velkým zklamáním.

Úkol do jarní části sezóny byl tedy jasný - posílit mužstvo a zachránit se v soutěži. První úkol se vedení klubu podařilo splnit a mužstvo bylo doplněno ve všech řadách - ze Strakonic se vrátil Pavel Bálek a na hostování přišli Vilém Strakoš a Ladislav Kálal. Splnění druhého úkolu bylo na mužstvu. To zejména venku podávalo na jaře výborné výkony a výsledkem je 5. příčka v jarní části sezóny a devátá celkově. K záchraně to nakonec pohodlně stačilo, ke spokojenosti je však daleko.

Hlavně vůči našim domácím divákům cítíme velký dluh. Domácí bilance je totiž žalostná: 4-2-7 a skóre 14:21! To u nás v Katovicích rozhodně nebývalo zvykem a porážky 1:4 s Netolicemi, 0:3 s Dobrou Vodou a 0:4 se Sedlicí jsou naší noční můrou. Divákům jsme moc zábavy nepřinesli a cítíme vůči nim veliký dluh.

Do nové sezóny musíme vyřešit otázku brankáře, zapracovat domácí odchovance a mužstvo vhodně posílit či nahradit hráče, kterým skončilo hostování. O jménech je předčasné hovořit, ale konkrétní jednání už vedeme. Fanoušky a fotbalovou veřejnost budeme jako obvykle informovat prostřednictvím našich internetových stránek. V realizačním týmu se nic nemění, pokračují trenér Malý i vedoucí Šídlo. K Malému ale hledáme vhodného asistenta.

Příprava začíná v pátek 16.7. a hned o den později v sobotu 17.7. hrajeme první přípravné utkání doma od 10 hodin s Nepomukem. “

Jan Škrle