Katastrofální začátek podzimní části, výměna trenéra. Pak probuzení a zlepšení. Úvod jara vynikající, ale špatný závěr sezony. Vlnu euforie se nepodařilo udržet. Suma sumárum konečné jedenácté místo. To je ve stručné charakteristice uplynulá divizní sezona fotbalistů Strakonic. Nakonec byla zklamáním, tým měl rozhodně na víc. Jak viděl skončený ročník trenér Přemysl Šroub, který tým vedl ve dvojici s Karlem Sládkem?

Po podzimní části jste s výhledem do té jarní mluvil o tom, že reálná šance a váš osobní cíl je skončit do pátého místa. Nakonec jste skončili až jedenáctí, takže zklamání, že?
Určitě. Jedenácté místo je pro nás zklamání. Před sezonou byly cíle vyšší, chtěli jsme se pohybovat v horních patrech tabulky, okolo pátého místa. Bohužel začátek sezony byl špatný. Ke konci podzimu jsme se trošku zvedli a nahráli celkem osmnáct bodů. V odvetné části jsme se chtěli pohybovat kolem příček, které jsme si vytyčili. To se nám docela i dařilo, bohužel poslední čtyři kola jsme nezvládli a propadli se až na tu jedenáctou.

Váš trenérský kolega Karel Sládek říkal, že v závěru jara bylo více faktorů, proč jste ty závěrečné čtyři zápasy prohráli. Jaké to byly?
Máme hráče, kteří studují na vysoké škole, ti ke konci nestíhali už moc trénovat, stejně tak maturanti. Tréninková morálka, docházka, nebyla taková jako na začátku sezony. Někteří trénovali třeba jen jednou týdně, to je na divizi málo. Docházely také síly, fyzicky jsme nezvládali konce těch posledních utkání. Myslím, že to byla ta hlavní příčina. Trošku jsme měli i smůlu v koncovce, protože šancí jsme si vytvořili dost, ale góly nám tam prostě nepadaly. Z toho plynulo také to, že jsme na jaře venku nevyhráli žádný zápas.

Opět připomenu slova druhého trenéra Karla Sládka – ten mluvil o tom, že svou roli hrálo i to, že jste se poměrně brzy zachránili a motivace hráčů už pak nebyla tak velká.
Určitě to také bylo tím. I když jsme byli šestí, pořád jsme nebyli zachráněni, bodové rozestupy mezi týmy byly malé. Když jsme se zachránili, tak jako by kluci polevili v koncentraci na zápasy. I to byla jedna z těch příčin.

V konečném součtu jste na jaře vlastně uhráli jen o dva body víc než na podzim, jehož úvod byl hrozivý.
Ano, není tam velký rozdíl vzhledem k tomu, že se nám začátek jara vydařil. Čekali jsme bodů víc.

I skóre jste měli na podzim i na jaře naprosto shodné – 17:22. Pro mě to svědčí o tom, že větším problémem byla spíše ofenziva, střílení gólů. Jak to vidíte vy?
Gólů jsme dali opravdu málo. Myslím si, že útočná dvojice Hanzlík – Červenka měla dát daleko víc branek. Ale nejen oni dva, záložníci nám také nedávali góly. Měli jsme řadu standardních situací, které jsme neproměnili, přestože jsme měli výškovou převahu nad většinou soupeřů. Když se nedávají góly, tak se nemůže vyhrát.

Zejména v úvodu jara se vám dařilo, až na ty poslední čtyři prohrané zápasy, z toho dva doma. Předtím jste ale doma byli stoprocentní. Proč se však vůbec nedařilo venku, odkud jste přivezli pouhé dva body?
Doma je prostě doma. Těžko říci… Vyjedeme ven a výkonnost je o padesát procent horší. A hlavně jsme venku neproměňovali šance. Hráli jsme řadu vyrovnaných duelů, třeba ten poslední v Roudném, kdy jsme byli lepší a vytvořili si snad osm šancí. Jenže bohužel dáme jen jeden gól, pak hloupě inkasujeme a těžko se nám to otáčí venku. Tam není taková síla.

Během zimní pauzy došlo k poměrně velkému pohybu v hráčském kádru, a to jak na straně odchodů, tak na straně příchodů. Šli jste podle vašeho názoru do jara se stejně silným mužstvem? Nebo naopak slabším, či silnějším?
Řekl bych, že to bylo srovnatelné. Nějaké obrovské změny v sestavě nenastaly. Pár jich bylo, výměna Komárek – Patrik Káník. Ale jinak Legdan, Červenka, Hanzlík, Michal Káník – tohle starší jádro tady bylo. Posty v sestavě se až na dva tři nezměnily. Je ale samozřejmě složité pracovat každý půlrok se třemi čtyřmi novými hráči, trvá to delší dobu, než se zapracují do mužstva. Ale myslím, že tým byl v pohodě, že si hráči sedli a sehráli se.

Když si zpětně promítnete celou jarní část, ve kterém zápase jste byl maximálně spokojený? A kdy naopak jste si říkal, že to bylo opravdu hrozné a že to už nesmíte rozhodně nikdy zopakovat?
Jaro jsme začali dobře, už v tom prvním utkání s Hořovickem bylo vidět, že tam byla opravdu kvalitní zimní příprava, že kluci mají naběháno. I fotbalově to bylo opravdu perfektní. Hned první zápas měl vysoké parametry. Nejhorší určitě bylo střetnutí v Příbrami, kdy jsme absolutně jasně na domácí nestačili. Dále bych zmínil utkání doma s Benešovem, to byl velký propadák. Prohrát doma 0:3, to by se stát nemělo.

Přestávka mezi sezonami je hodně krátká, už příští týden začínáte letní přípravu. Říkal jste, že budete chtít zapracovat na fyzické kondici. Bude to tak?
V létě se fyzička těžko dohání. Hráči by měli čerpat ze zimní přípravy celý rok, v létě není moc času, jen měsíc. Bude to spíše na hřišti s míčem. Teď bude hřiště na Křemelce zavřené, pracuje se na rekonstrukci vápen. Takže asi budeme muset využít hřiště u Lidlu nebo vyjet někam do okolních obcí. Ale určitě se v přípravě ohledně fyzičky něco bude dít.

Můžete už prozradit, jaké budou změny v kádru?
Nevím, v jakém je to stadiu. Jsou tam nějaká jména, ale ještě je vše v jednání. Ale určitě máme vytipované hráče, do každé řady jednoho, tři se tedy budeme snažit získat minimálně. Chtělo by to určitě kvalitního útočníka, protože těch gólů dáváme opravdu málo, abychom v koncovce byli lepší než v uplynulé sezoně. Když se dávají góly, přichází i víc bodů. Tím, že končí Michal Káník (hrající majitel klubu – poznámka redakce), za sebe bude muset přivést adekvátní náhradu. Vrací se Patrik Káník, odejít by měl Komárek. Jinak by snad měli zůstat všichni. Vrací se také Kotrnoch.

Celou sezonu dostávali šanci mladí hráči – dorostenci. V tomto trendu budete pokračovat, případně dostanou třeba ještě víc šancí?
Asi šest nebo sedm hráčů z dorostu končí, ti by s námi měli začít trénovat. Určitě je to trend, dávat přednost mladým, zvlášť když jsme se pak zachránili. Určitě by měli dostat příležitost, aby si čuchli k divizi a za dva tři roky byli třeba základním kamenem sestavy.

Co byste si přál do přípravy a do příští sezony?
Přál bych si, abychom kvalitně potrénovali, aby to hráče bavilo a účast na trénincích byla lepší než teď. Aby tady byl kádr, který si sedne a hráli jsme dobrý fotbal. Myslím, že s tím přijdou i výsledky.

Jak se díváte na složení vaší divizní skupiny A, kde je pro nadcházející sezonu šest nováčků – Motorlet Praha, Litol, Sezimovo Ústí B, Zličín, Vlašim B a Koloveč?
Skupina se mění každý rok, rozhodně to opět nebude nic jednoduchého. Neznáme moc ty týmy, budeme o nich muset něco zjistit.