V Praze se v sobotu 26. června uskutečnil losovací aktiv. Fotbalisté Strakonic tak znají jízdní řád pro příští divizní sezonu.

Soutěž startuje už o víkendu 7.–8. srpna, mužstvo od Otavy na úvod hraje v Benešově.

Stejně jako v uplynulé sezoně zůstávají ve skupině A Votice, Benešov, Domažlice, Třeboň, 1. FK Příbram B, Strakonice, Hořovicko, Doubravka, Bohemians 1905 B a FK Tábor. Nováčky jsou: Motorlet Praha (sestoupil z ČFL), Litol („náhrada“ za Řevnice, které se rozhodly v soutěži nepokračovat), Sezimovo Ústí B (vítěz krajského přeboru Jihočeského kraje) Zličín (vítěz Pražského přeboru), Vlašim B (druhý tým krajského přeboru Středočeského kraje) a Koloveč (vítěz krajského přeboru Plzeňského kraje).

„Co se týče šestice nováčků, myslím, že budou stejnou silou jako týmy, které v soutěži nejsou. Atraktivní budou určitě zápasy s béčky mužstev z vyšších soutěží a ve skupině jsou i méně okoukané týmy,“ řekl k novému složení sekretář SK Strakonice David Faja. „Podle mě bude tak jako každý rok naše skupina opět mimořádně vyrovnaná.“

Strakoničtí hráči i fanoušci se mohou opět těšit na tři jihočeská derby, sestoupivší Roudné vystřídala rezerva Sezimova Ústí.

Co se týče domácích zápasů Strakonických, klub se vrací k pro něj tradičnímu výkopu v neděli v úřední hodinu (jen jednou zřejmě bude hrát už v sobotu dopoledne). Oddíl se k tomuto modelu vrací po jarní zkušenosti s termínem sobota 10.15 hodin, kdy si mnoho příznivců cestu na Křemelku nenašlo. „Tento termín a čas se neosvědčily,“ přiznal Faja.

Také v nadcházející sezoně budou Strakonice kromě divize hrát i Pohár ČMFS.

Sekretář David Faja zmínil ještě jednu novinku v soutěžích ČMFS: ošetřovaný hráč na hřišti bude muset být poté tři minuty ošetřován mimo hrací plochu.

Od příští sezony se chystá také reorganizace mládežnických soutěží. Zrušeny budou divize dorostenců a žáků. Dorosty budou hrát I. ligu, II. ligu, krajské přebory. Žáci ligu – rozdělenou na českou a moravskou skupinu – a krajské přebory. „Uvidíme, až přijdou předpisy a metodické pokyny, co budeme schopni splnit. Až pak budeme řešit, zda můžeme zvládnout nároky vyšší soutěže,“ upřesnil Faja.