Zhruba před rokem došlo na Sídlišti ve Strakonicích k prvnímu zápasu bývalých dorostenců ČZ a Fezka, hráčů narozených v letech 1961 až 1965.

V pátek 21. května se na Křemelce odehrál druhý zápas a atmosféra byla opět vynikající. Za Fezko tentokrát nastoupili tito hráči: Hlaváč, Ježek, Solus, Mrkvička, Našinec, Vávra, Košťál, Chvátal, Sýkora a Kašpírek. Za ČZ hráli: Šefčík, Červinka, Žák, Marek, Rostecký, Schánělec, Blažek, Zeman a protože zbrojováků bylo málo, tak jim domácí Fezko zapůjčilo do brány Josefa Laňeho a Jirana.

Týmy svého času trénovali na straně Fezka Petřík a ČZ Popovič.

Zápas se nesl v přátelském duchu (jak jinak), na obou stranách byly vidět pěkné kombinační akce a kondice, ta byla přímo úměrná k věku aktérů…
Hrálo se na tréninkovém hřišti u Lidlu 7+1, 2x30 minut s výsledkem 4:8 (2:2), o góly se za Fezko podělili: Vávra 2, Solus a Sýkora, za ČZ skórovali: Žák 3, Blažek 2, Jiran, Šefčík a Červinka. Duel s přehledem odřídil Pavel „Kritik“ Mašek. Takže i ve druhém utkání byli úspěšnější bývalí zbrojováci (první vyhráli 4:0).

Po zápase bylo mezi oběma týmy dohodnuto, že další duel se odehraje na podzim, tentokrát na Sídlišti.

Hráči Fezka a ČZ tímto zápasem společně uctili památku nedávno zesnulého Zdeňka Svobody, bývalého vynikajícího brankáře ČZ Strakonice. Čest jeho památce.

MARTIN ČERVINKA