Divizní fotbalisté Strakonic pokračují v úspěšné jarní jízdě.

V 19. kole remizovali v sobotu 3. dubna v Řevnicích 1:1, když v poločase vedli 1:0. Byl to pro ně osmý bod v odvetné části, z toho druhý z venku.

„Kluci si teď věří,“ liboval si trenér Karel Sládek. „Je dobře, že se nám daří. Tabulka je hodně vyrovnaná, zatím ještě není nic utrženého,“ narážel na osmé místo svého mužstva a minimální bodové odstupy i s týmy ze spodku tabulky.

Strakonice sice přivezly další bod, ale mohly mít tři. Vedly 1:0 po gólu Michala Káníka, který se ve 33. minutě trefil ze značky pokutového kopu. Ještě předtím navíc trefil Hanzlík tyč. „Soupeře jsme v první půli k ničemu nepustili,“ poznamenal kouč.

Domácí vyrovnali v 73. minutě po dlouhém autu, který strakonickým hráčům propadl a Karda se nemýlil. Hosté mohli jen litovat nevyužitých šancí. Jednu z nich měl ještě za stavu 1:0 Sleza, po vyrovnání Legdan a z trestného kopu zahrozil Komárek.

„Mohli jsme vyhrát, ale na druhou stranu, bodovali jsme venku. Věřím, že kdyby nedošlo ke zranění Jirky Benedikta, mohli jsme mít tři body. To byl jeden z klíčových okamžiků. Mužstvo pak přestalo být kompaktní, měli jsme problémy s nakopávanými míči soupeře,“ upřesnil Karel Sládek. Benedikt utržil „koňara“ a do druhého poločasu nenastoupil, vystřídal ho Sleza. Trenér věří, že pro nadcházející duel už bude záložník připraven nastoupit. „Snad to bude jen naražený sval.“

V sobotu 10. dubna od 10.15 hodin přivítají Strakoničtí v jihočeském derby Tábor. Tomu nyní patří třetí příčka, má o čtyři body více. „Musíme potvrdit současnou výkonnost. Doma bychom si měli výsledek pohlídat,“ zdůraznil Sládek. Tak jako předtím proti Hořovicku (3:1) a Tachovu (1:0).